volejbalový klub jihostroj české budějovice
Ohlasy 19. 4. 2022

VIDEO: Máme zkušené hráče, které by tato situace neměla vykolejit, říká Dvořák

Stejně jako zápas v Praze nevyšel Jihostroji ani domácí duel, ve kterém podlehl 0:3. Lvi tak získali mečbol v semifinálové sérii, ve které vedou 2:1 na zápasy. „Trápí nás skládání balonů,“ shodují se Michal Kriško i trenér Dvořák.

Nejvyšší návštěva této sezony v českobudějovické Sportovní hale neviděla běžný obrázek hry domácích volejbalistů, kteří mnohdy dělají z domácí půdy nedobytnou tvrz. Lvi Praha od začátku nastoupili ve velké formě a Jihostroj ztrácel. „Nevyšel nám už vstup do zápasu – místo, abychom na Prahu vlétli a dali ji poznat, že jsme tady doma, tak jsme hned prohrávali,“ mrzelo Reného Dvořáka, který se ze střídačky snažil dát svému mužstvu impulz.

Klíčových okamžiků ale bylo v zápase více. Nejvíce nadějná byla pro České Budějovice koncovka druhého setu, ve které trenér Jihočechů úspěšnou challengí zkazil Pražanům radost z vítězné koncovky. „Ani tak nám bohužel koncovka druhého setu nevyšla. Dělali jsme, co jsme mohli, abychom se vrátili do zápasu, ale nepovedlo se,“ říká kouč Dvořák, který v průběhu utkání vystřídal univerzály a místo Caseyho Schoutena poslal na hřiště Michala Kriška.

Ani on ale rozjeté Pražany zastavit nedokázal. „Lvi jsou lepší v obraně, dobře blokují a daří se jim i následný útok. Myslím si, že na servisu a příjmu jsme na tom podobně, ale trápí nás obrana a skládání těžkých balonů,“ hledá příčiny neúspěchu zkušený Michal Kriško. „Podle statistik jsme měli o dost lepší příjem a o dost horší obranu. Nezvládli jsme v první řadě obranu, máme málo bloků. Naopak Praha má dvanáct bloků, takže jsme nezvládli ani útok,“ pojmenoval René Dvořák činnost, kterou musí Jihostroj do čtvrtého zápasu zlepšit.

Třetí semifinálová bitva měla podobný průběh jako druhý zápas v Praze, ve kterém Jihostroj tahal celou dobu za kratší konec. „Když má soupeř neustále o dva body navíc, tak se mu lépe podává, má čistější hlavu a hraje se mu celkově lépe,“ vysvětluje trenér Dvořák, který bude tým pečlivě chystat na veledůležitý středeční duel. Jihostroj nyní musí Pražany porazit dvakrát za sebou, aby pokračovala jeho cesta za vytouženým titulem. Pokud České Budějovice v UNYP aréně neuspějí, čeká je „pouze“ boj o bronz proti Odoleně Vodě, která prohrála v semifinále s Karlovarskem 0:3 na zápasy.

„Máme tu několik zkušených hráčů, které by tahle situace neměla vykolejit. Poslední krok musí udělat Praha, která hraje doma a je teď v semifinále favoritem. My uděláme všechno pro to, abychom jí to znepříjemnili a vrátili sérii zpět do Českých Budějovic,“ vidí situaci jasně René Dvořák. Velkou touhu zvrátit nepříznivě se vyvíjející semifinálovou sérii má i Michal Kriško. „Musíme hodit dva zápasy za hlavu a porvat se o zdramatizování série a o finále.“ Čtvrtý zápas série se hraje ve středu od 17 hodin a přímým přenosem ho nabídne ČT sport.

Fotogalerie

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 24 62
2. Liberec 24 61
3. Jihostroj 24 55
4. Lvi Praha 24 55
5. Kladno 24 41
6. Odolena Voda 24 39
7. Zlín 24 29
8. Brno 24 29
9. Příbram 24 23
10. Benátky n. J. 24 22
11. Beskydy 24 21
12. Ústí nad Labem 24 20
13. Ostrava 24 11
kompletní tabulka

Další články

Mládež 30. 3. 2023

Do středoškolských her se zapojil celý kraj. Vyhrálo Gymnázium Česká

Mládež 29. 3. 2023

Volejhrátky 16. dubna: Přihlašování spuštěno