volejbalový klub jihostroj české budějovice
Aktuální zpráva 11. 5. 2022

Odchody: V Jihostroji nebudou pokračovat de Amo a Schouten

Po Radku Machovi, který ukončil kariéru, se s Jihostrojem loučí další dva hráči. V Českých Budějovicích nebudou dále působit nahrávač Miguel de Amo a univerzál Casey Schouten. Na jejich posty už má klub zajímavé posily, které budou představeny v průběhu května.

Miguel Ángel de Amo

Španělský nahrávač byl druhým nejdéle působícím cizincem na jihu Čech v historii klubu po Valeriji Toduovi. Vedení českobudějovického klubu udělalo s jeho příchodem jeden z nejlepších obchodů za poslední roky. Za Jihostroj odehrál čtyři sezony, během kterých získal úctyhodných šest medailí. Extraligový titul vybojoval hned ve své první sezoně, přidal tři vítězství v Českém poháru a z posledních dvou extraligových ročníků má stříbrnou a bronzovou medaili. Miguel de Amo se výrazně podepsal pod všechny úspěchy Jihostroje v posledních čtyřech letech a patřil k největším hvězdám české extraligy.

„Zaslouží si obrovské poděkování za to, co pro klub udělal. Jako Španěl se skvěle adaptoval na místní prostředí a cítil se v Českých Budějovicích jako doma. To, že se nyní naše cesty rozdělí, je pro obě strany velmi těžké a emotivní. Na druhou stranu v poslední sezoně už jsme my i Miguel cítili, že to chce nový impulz. Dohodli jsme se, že smlouvu nebudeme prodlužovat a Miguel se rozhodl využít nabídku ze Španělska,“ říká generální manažer Robert Mifka.

Velký rozlučkový rozhovor s Miguelem de Amem

Casey Adam Schouten

Kanadský dřevorubec s nizozemským pasem odehrál v Jihostroji dvě sezony, ve kterých plnil roli největší útočné hrozby. Casey Schouten soupeře děsil především svými nebezpečnými útoky a tvrdým servisem. Ve své první sezoně se velkou měrou podílel na stříbrné extraligové medaili, v právě skončeném ročníku pomohl Jihostroji vyhrát Český pohár, ale v extraligovém play-off s týmem na zlatý úspěch nenavázal. Už v průběhu sezony dostal štědrou nabídku z jiného extraligového klubu, takže ho budeme v příští sezoně v Českých Budějovicích vídat jako soupeře.

„Casey je profesionál a dříč, který je svým přístupem skvělým vzorem pro všechny. Jako Kanaďan se české extralize rychle přizpůsobil a mohli jsme se na něj jako na prvního univerzála spolehnout. Už v průběhu sezony dostal nabídku smlouvy z jiného klubu, které jsme nechtěli konkurovat. Nechceme se účastnit finančních dostihů a držíme se nastavené koncepce. Děkujeme mu za práci, kterou tady odvedl, a přejeme mu hodně štěstí v novém působišti,“ komentuje Robert Mifka.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 9 23
2. Jihostroj 10 22
3. Kladno 9 22
4. Karlovarsko 9 21
5. Liberec 10 21
6. Odolena Voda 9 16
7. Příbram 10 13
8. Brno 11 11
9. Beskydy 8 10
10. Ústí nad Labem 9 8
11. Benátky n. J. 8 5
12. Zlín 9 5
13. Ostrava 9 3
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 7. 12. 2023

Čtvrtek od 18:00 – Lvi Praha vs. Jihostroj

Aktuální zpráva 7. 12. 2023

Zemřel bývalý hráč Jihostroje Martin Jindra