volejbalový klub jihostroj české budějovice
Mládež 4. 7. 2022

Jihočeský kraj přivezl zlato z Olympiády dětí a mládeže

Jihočeský volejbal si připsal obrovský úspěch. V konkurenci nejlepších republikových volejbalistů ročníků 2007 a mladších vybojoval krajský výběr na Olympiádě dětí a mládeže v Olomouci první místo. Základní sestava byla složena výhradně z hráčů Jihostroje!

Příprava na olympiádu začala již v srpnu 2021 výběrem širšího družstva, které čítalo 24 hráčů. Od té doby se mužstvo scházelo na jeden až dva celodenní srazy a od konce května začalo s intenzivní přípravou. „Dvakrát týdně jsme měli tříhodinové tréninky a absolvovali jsme i soustředění v Nové Bystřici. Na něm jsme se snažili jak pilovat volejbalové dovednosti a sehrát se, tak stmelit tým i mimovolejbalovými aktivitami,“ říká hlavní trenér výběru Jihočeského kraje Tomáš Skolka.

Skvělou formu jeho svěřenců předznamenal už přípravný turnaj v Kolíně, který Jihočeši v konkurenci pěti týmů vyhráli. Na Letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouci se představily nejsilnější výběry čtrnácti krajů, které byly rozděleny na dvě skupiny po sedmi týmech. Do semifinále postupovali pouze dva nejlepší celky z každé skupiny. Jihočeský kraj postoupil ve své skupině z druhého místa a nakonec se probojoval až do finále proti domácímu Olomouckému kraji.

„Finálový zápas byl pro kluky ohromný zážitek. Hrálo se zhruba před 200 diváky a atmosféra byla vynikající. Na začátku jsme museli překonat nervozitu a pak jsme hráli výborně,“ chválí svůj tým Skolka. Jihočeši zvládli finálový zápas vyhrát díky úspěšným koncovkám 2:0 na sety a mohli se radovat ze zisku zlatých medailí, které znamenají velký úspěch pro jihočeský volejbal. První místo v celorepublikové konkurenci nejlepších mládežnických volejbalistů je skvělá vizitka také pro mládež Jihostroje. Všichni hráči základní sestavy jsou totiž odchovanci českobudějovického volejbalu!

Týdenní akci v Olomouci si volejbalové mužstvo Jihočeského kraje užilo náramně. „Celá akce byla výborně zorganizovaná. Olympiáda byla zahájena slavnostním ceremoniálem a medaile jsme přebírali před zhruba 400 diváky a sportovci,“ oceňuje hlavní trenér výběru Jihočeského kraje Tomáš Skolka, který je rád, že na nejdůležitějším turnaji sezony klaplo vše na jedničku.

„Důležité bylo, že kluci pochopili naši filozofii a snažili se ji přenést do zápasu. Dbali jsme na obranu na síti a v poli, která je přípravou pro kvalitní útok. Dále jsme se zaměřovali na kvalitní a dobře umístěný servis a třetím pilířem byla týmová práce,“ odhaluje Skolka, který zároveň vyzdvihl celoroční práci trenérky Nikoly Schwachové. Pod úspěch výběru Jihočeského kraje se podepsalo devět hráčů z Českých Budějovic, dva z Jindřichova Hradce a jeden z Českého Krumlova.

Soupiska Jihočeského kraje: Martin Našinec, Jan Smetana, Jan Kotýnek, Jakub Michalec, Jan Benda, Martin Glaser, Matěj Srbený, Ondřej Velek, Ondřej Michal, Viktor Michl, Adam Unger, Tomáš Skolka

Realizační tým: Tomáš Skolka – hlavní trenér, Nikola Schwachová, Martin Kosař – asistenti trenéra, Pavel Koranda – vedoucí družstva a organizační pracovník

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J. 0 0
2. Beskydy 0 0
3. Brno 0 0
4. Jihostroj 0 0
5. Karlovarsko 0 0
6. Kladno 0 0
7. Liberec 0 0
8. Lvi Praha 0 0
9. Odolena Voda 0 0
10. Ostrava 0 0
11. Příbram 0 0
12. Ústí nad Labem 0 0
13. Zlín 0 0
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 8. 8. 2022

Mach poprvé trenérem: Snad kluci pochopí, co jim chci předat

Rozhovor 3. 8. 2022

VIDEO: Všichni hráči dopadli při testování dobře, pochvaluje si Kalus