volejbalový klub jihostroj české budějovice
Aktuální zpráva 18. 10. 2022

Mimořádná tisková konference: Změny v A-týmu mužů

Po neuspokojivých výsledcích a dosavadním nepřesvědčivém herním projevu A-týmu byla odvolána trenérská dvojice René Dvořák – Radek Mach. Novým hlavním koučem se s okamžitou účinností stává Vojtěch Zach. Hrajícím asistentem trenéra bude Martin Kryštof, který zároveň nahradí Martina Licka ve funkci kapitána.

Trenérská výměna přišla po pouhých pěti extraligových kolech, ve kterých má Jihostroj bilanci tří výher
a dvou porážek. Plný počet bodů získal doma proti Ostravě, Zlínu a Benátkám nad Jizerou, naopak na palubovkách Lvů Praha a Kladna nedokázal vyhrát jediný set. V tabulce UNIQA extraligy se aktuálně nachází na šestém místě.

„Nejsou to pozice, na kterých bychom se chtěli pohybovat. Museli jsme zareagovat rychle, abychom nenabrali ztrátu na ostatní mužstva. Zvlášť v této sezoně je extraliga velmi vyrovnaná. Věřím, že tento krok bude správným impulzem i pro všechny hráče, kteří mě zatím svými výkony a projevem na hřišti nepřesvědčili,“ vysvětluje razantní kroky prezident klubu Jan Diviš.

Do sezony 2022/23 Jihostroj vstoupil neúspěšným Superpohárem proti Karlovarsku. „Jistou nepohodu jsme v týmu cítili už na konci minulé sezony. Sport musí v první řadě dělat radost, a to jak fanouškům, tak uvnitř týmu. Profesionální sport navíc vyžaduje zodpovědnou a stoprocentně odvedenou práci – s tím se musí všichni hráči ztotožnit. Jsem přesvědčený, že kvalita v týmu je. Pokud ke své práci všichni přistoupí profesionálně, výsledek se dostaví,“ říká generální manažer Robert Mifka.

Těžký úkol pozvednout Jihostroj během rozjeté sezony přijal současný šéftrenér mládeže a bývalý vynikající smečař českobudějovického klubu Vojtěch Zach. „Cítím se být na tuto výzvu připravený. Beru to jako pomoc klubu, který je pro mě srdeční záležitostí,“ sdělil Zach, který bude nadále dohlížet i na mládež.

Na pozici asistenta trenéra Vojtěchu Zachovi pomůže zkušený Martin Kryštof. Čerstvě čtyřicetileté libero se zároveň stává novým kapitánem mužstva – v této funkci nahradí Martina Licka, který by měl tým táhnout hlavně na hřišti z pozice úderného smečaře.

Po šesti kompletních sezonách u A-týmu končí René Dvořák, který s Jihostrojem získal dvakrát extraligový titul (2017 a 2019) a třikrát Český pohár (2019, 2020, 2022). Dvořák patří k legendám českobudějovického volejbalu. Do trenérského týmu Jihostroje nastoupil v ročníku 2016/17 jako asistent, v průběhu sezony nahradil v pozici hlavního kouče odvolaného Jana Svobodu. Jako hlavní trenér Jihostroje absolvoval 182 extraligových zápasů s bilancí 139 výher a 43 porážek.

S Dvořákem končí své krátké trenérské působení u A-týmu také Radek Mach. „Oběma se sluší poděkovat za dlouholetou vynikající a obětavou práci, kterou v klubu odvedli. Oba patřili mezi hlavní postavy zlaté éry minulých let. Nyní nastal čas na změnu. S Reném budeme jednat o možnostech jeho dalšího působení v klubu,“ shrnul prezident klubu Jan Diviš.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 22 59
2. Kladno 22 53
3. Liberec 22 50
4. Karlovarsko 22 47
5. Jihostroj 22 46
6. Příbram 23 35
7. Odolena Voda 22 28
8. Brno 23 26
9. Beskydy 22 25
10. Benátky n. J. 22 18
11. Ústí nad Labem 22 16
12. Ostrava 22 15
13. Zlín 22 14
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 28. 2. 2024

Čtvrtek od 18:00 – Ústí nad Labem vs. Jihostroj

Shrnutí zápasu 24. 2. 2024

Jihostroj vyhrál v Příbrami a zůstává ve hře o třetí místo