volejbalový klub jihostroj české budějovice
Aktuální zpráva 26. 4. 2023

Nadační fond Srdce nad sítí pomáhá

Český volejbalový svaz založil nadační fond s názvem Srdce nad sítí. Charitativní projekt byl zahájen už v loňském roce, kdy podporoval ukrajinské volejbalisty a volejbalistky. Za cíl si dal mimo jiné pomáhat volejbalovým seniorům, talentům ze sociálně slabších rodin a hendikepovaným sportovcům.

Na webových stránkách www.srdcenadsiti.cz budou prezentovány příběhy lidí, kterým Nadační fond Srdce nad sítí pomáhá. Přispět potřebným je možné jakoukoli částkou.

Aktuálně můžete pomoci paní Hedě Šteflové-Mikulecké, která je nejstarší žijící medailistkou z vrcholných soutěží. V kruhu volejbalových kamarádek oslavila kulaté devadesáté narozeniny. Nadační fond bude přispívat částkou 5000 Kč měsíčně na náklady spojené s pobytem paní Hedy v domově důchodců ve Vysočanech.

„Sport má daleko větší přesah do sociální komunity. Parta bývalých spoluhráček, které spolu začaly hrát před padesáti lety a vozily nám medaile z mistrovství světa, mají možnost se sejít, což je úžasný pocit. Je vidět, že si to dámy užívají,“ říká předseda ČVS Marek Pakosta, který přišel paní Hedu osobně navštívit.

Za projektem Srdce nad sítí stojí i další osobnosti z volejbalového prostředí jako Jan Štokr, Radek Hacaperka, Robert Mifka, Kristýna Boulová nebo Roman Bernat. „Chtěl bych vyzvat celou volejbalovou komunitu, aby přispěla. Pojďme společně ukázat, že máme srdce na správném místě,“ vyzývá jeden z historicky nejúspěšnějších českých volejbalistů Jan Štokr.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J.
2. Beskydy
3. Brno
4. Jihostroj
5. Karlovarsko
6. Kladno
7. Liberec
8. Lvi Praha
9. Odolena Voda
10. Ostrava
11. Příbram
12. Ústí nad Labem
13. Zlín
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 26. 9. 2023

Informace k výdeji permanentek

Aktuální zpráva 18. 9. 2023

Jihostroji budou i v nové sezoně pomáhat doplňky od Zinzino