volejbalový klub jihostroj české budějovice
Aktuální zpráva 15. 5. 2023

Na pozici univerzála zůstává van Schie, loučí se Kriško

Ze stávající dvojice univerzálů zůstane v kádru pro sezonu 2023/24 jen jeden. Nizozemec Stijn van Schie si vybojoval novou roční smlouvu, angažmá si naopak hledá Michal Kriško. Novou posilu na post univerzála odhalíme později.

Osmadvacetiletý Stijn van Schie přišel do Jihostroje před uplynulou sezonou z belgického Roeselare s cílem prosadit se jako univerzál, přestože většinu kariéry odehrál na smeči. Nizozemec se po pomalejším začátku v české extralize začal prosazovat a stal se stabilním prvním univerzálem. Zařadil se mezi nejúdernější hráče na této pozici, když průměrně sbíral 3,78 bodů na jeden odehraný set. V tomto ohledu patřil mezi desítku nejlepších v celé UNIQA extralize.

„Z naší zkušenosti víme, že cizinci potřebují čas, než se rozkoukají v novém prostředí a soutěži, a proto věříme, že v příští sezoně bude ještě lepší. Stijn je pohodový člověk, který skvěle zapadl do týmu. V průběhu sezony nás přesvědčil o tom, že si zaslouží u nás pokračovat. Na příští ročník s ním počítáme do role zkušeného hráče, vedle kterého se – doufáme – bude prosazovat i naše nová akvizice, kterou brzy představíme,“ uvádí generální manažer Robert Mifka.

Jihostroj naopak už nadále nepočítá se službami Michala Kriška, který strávil v klubu celkem pět sezon. Čtyřiatřicetiletý bijec nad sítí vyhrál titul s Českými Budějovicemi v sezoně 2014/15 a také Český pohár v roce 2022. V posledních dvou ročnících plnil spíše roli druhého univerzála a podílel se na bronzové medaili v roce 2022 a stříbrné medaili v uplynulé sezoně.

„Naše představa byla udržet ze stávajících univerzálů jednoho zkušeného, a nakonec jsme se dohodli se Stijnem. Krišiho herní vytížení navíc nebylo takové, jaké by si on sám představoval a zasloužil. Je to dříč, který pro Jihostroj odvedl kus výborné práce, a za to mu patří velké poděkování. Věříme, že v sobě má ještě spoustu energie a dokáže to ve svém novém klubu,“ sdělil Mifka na adresu Michala Kriška.

AKTUÁLNÍ SOUPISKA PRO SEZONU 2023/24

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J.
2. Beskydy
3. Brno
4. Jihostroj
5. Karlovarsko
6. Kladno
7. Liberec
8. Lvi Praha
9. Odolena Voda
10. Ostrava
11. Příbram
12. Ústí nad Labem
13. Zlín
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 26. 9. 2023

Informace k výdeji permanentek

Aktuální zpráva 18. 9. 2023

Jihostroji budou i v nové sezoně pomáhat doplňky od Zinzino