volejbalový klub jihostroj české budějovice
Mládež 30. 5. 2023

Žáci Jihočeského kraje triumfovali na mistrovství republiky krajů

Mládežnický volejbal na jihu Čech zažívá vskutku unikátní sezonu. Tentokrát se podařil úspěch pod hlavičkou Jihočeského kraje, který obsadil na mistrovství České republiky krajů první místo! Kategorie žáků tak dokázala to, co se zřejmě ještě nikomu nepovedlo – v jedné sezoně vyhrát Český pohár, mistrovství ČR i mistrovství ČR krajů.

Nejnovějším úspěchem jihočeského mládežnického volejbalu je triumf na mistrovství České republiku v kategorii hráčů do 16 let. Výběr Jihočeského kraje byl složen z žákovských volejbalistů Jihostroje a jednoho hráče Prachatic. „Je to zase něco jiného. Kraje skládají družstva z nejlepších klubů a hráčů v daném kraji. Proto je tohle vítězství obrovsky cenné,“ uvědomuje si trenér Tomáš Skolka.

Vítězství mladíci ukořistili poslední květnový víkend v Hradci Králové. Přitom nepatřili mezi největší adepty na prvenství. Mezi favority si řadili Moravskoslezský a Středočeský kraj a také výběr Prahy.

„Z favoritů jsme prohráli jen s Prahou hned první zápas na turnaji 0:2, ale oba sety byly velmi těsné. Moravskoslezský kraj jsme porazili v semifinále 2:1, a to díky skvělému týmovému výkonu a pomoci střídajících hráčů. Ve finále jsme narazili na silný Středočeský kraj, ale vyhráli jsme jednoznačně 2:0,“ těší trenéra výběru Jihočeského kraje.

Pro své svěřence má Tomáš Skolka slova chvály. „Měli jsme převahu v obraně na síti a kluci výborně dodržovali naše taktické pokyny, to se týká hlavně servisu.“ Výjimečný ročník v žákovské kategorii tak vyhrál vše, co mohl – Český pohár, mistrovství ČR i mistrovství ČR krajů. „Vzhledem k často kolísavým výsledkům u kluků do šestnácti let, je to opravdu unikátní sezona,“ vysvětluje trenér Jihočechů, který dlouhá léta připravuje českobudějovickou mládež.

Zástupci Jihostroje získali na turnaji dvě individuální ocenění: nejlepším blokařem se stal Jan Kotýnek a nejlepším smečařem byl Tomáš Skolka mladší.

Sestava: Gláser Martin, Tůma Hugo, Suchý Marek, Pavlíček Dan, Sina Florián, Skolka Tomáš, Kotýnek Jan, Král Jiří, Našinec Martin, Šauman Filip, Srbený Matěj, Přerost Lukáš. Trenéři: Skolka Tomáš, Schwachová Nikola, Koranda Pavel (vedoucí). Tréninky dále vedli: Kosař Martin, Ungrová Sabina, Fábera Tomáš (videotechnik).

Tento projekt je podporován Skupinou ČEZ

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J.
2. Beskydy
3. Brno
4. Jihostroj
5. Karlovarsko
6. Kladno
7. Liberec
8. Lvi Praha
9. Odolena Voda
10. Ostrava
11. Příbram
12. Ústí nad Labem
13. Zlín
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 26. 9. 2023

Informace k výdeji permanentek

Aktuální zpráva 18. 9. 2023

Jihostroji budou i v nové sezoně pomáhat doplňky od Zinzino