volejbalový klub jihostroj české budějovice
Rozhovor 28. 5. 2024

Robinho: Mati Giraudo mi Jihostroj pořád vychvaloval

Po odchodu Eduarda Carísia bude mít Jihostroj i v sezoně 2024/25 v týmu Brazilce. Celkově třetího v historii klubu. Osmadvacetiletý smečař Robson „Robinho“ Rodrigues si potrpí na správné psaní svého jména s „S“ na konci.

Proč jste se rozhodl jít z francouzské nejvyšší soutěže právě do Jihostroje?
Jihostroj mě zaujal jako klub, který má v České republice velké jméno a taky fanouškovskou základnu. Lákalo mě být součástí respektovaného klubu, který funguje na vysoce profesionální úrovni.

Vaším spoluhráčem v Tourcoingu byl někdejší nahrávač Jihostroje Matias Giraudo. Dal vám pozitivní reference?
Jasně, právě s Matim jsme o Jihostroji mluvili v jednom kuse. On si svou zkušenost s Českými Budějovicemi moc pochvaloval, vlastně pořád Jihostroj vychvaloval. Vyloženě mi řekl, že bych byl blázen, kdybych odmítl takovou nabídku. Tohle mi hodně pomohlo v rozhodování, abych si byl jistý, že Jihostroj pro mě bude správný klub.

Smlouvu už jste měl podepsanou před koncem sezony, sledoval jste tedy cestu Jihostroje za mistrovským titulem?
Samozřejmě, koukal jsem na zápasy play-off. V semifinále a finále extraligy jsem nevynechal jediný zápas. Byl jsem nadšený z jízdy Jihostroje v play-off a bedlivě jsem sledoval mého krajana Brazilce Carísia. Moc ho obdivuju, líbí se mi energie, s jakou hraje. Je paráda, že se Jihostroji podařilo vyhrát mistrovský titul. Zanechalo to ve mně skvělý dojem.

V příští sezoně už budete válet v barvách Jihostroje vy. Co můžete týmu přinést?
Jsem smečař, který rád ovlivňuje průběh zápasu. Charakterizoval bych se jako agresivní útočník a mrštný hráč v poli. Protože nejsem vysoký, snažím se to dohnat atletičností, dynamikou, výskokem. Troufnu si říct, že fyzicky jsem na tom velmi dobře, skáču vysoko a dokážu tvrdě zaútočit. Myslím, že mám vlastnost přinést na hřiště energii. Kdybych měl na sebe říct něco negativního, tak kromě menšího vzrůstu je to, že možná až moc mluvím. (smích)

Jaká je vaše přezdívka, kterou vás mohou oslovovat spoluhráči a fanoušci?
Robinho nebo Rodrigues. V Brazílii mi všichni říkají Robinho, ale když mám na dresu Rodrigues, jsem zvyklý, že mě mnoho lidí oslovuje příjmením. Mimochodem, je pro mě důležité psát mé jméno správně s „S“ na konci, což se často plete.

Představení Robsona Rodriguese

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Mládež 15. 7. 2024

Volejbalové léto: Zábava i tréninky pod vedením profi hráčů

Mládež 9. 7. 2024

Jihostrojáci reprezentují na mládežnických ME