volejbalový klub jihostroj české budějovice
Aktuální zpráva 3. 5. 2017

Na jihu Čech nebudou pokračovat Gevert, Hackworth a Červinka

Kádr VK České Budějovice zažívá dalších proměn. Po roce působení a zisku mistrovského titulu odchází na jinou štaci oba zahraniční univerzálové – Sebastian Gevert a Colin Hackworth. V Jihostroji zanechali výraznou stopu a nemalou měrou se podíleli na vítězství v české UNIQA volejbalové extralize. Tým nepočítá ani s nahrávačem Kristiánem Červinkou.

Chilský univerzál Sebastian Gevert přišel před uplynulou sezonou z německého Dürenu a okamžitě se na jihu Čech stal klíčovým hráčem. Poté ho však trápila zranění a zdálo se, že v nejdůležitější fázi do hry nezasáhne. Nakonec se nezdolný bojovník vrátil v pravý čas a pomohl k cenné trofeji. „Odvedl pro nás velký kus práce a jeho přítomnost na hřišti byla vždycky znát. Přesto jsme se rozhodli, že s ním smlouvu neprodloužíme,“ upřesňuje manažer klubu Stanislav Pochop.

Záda mu kryl americký mladík Colin Hackworth, jenž se své šance chopil při zraněních Geverta. Nejvíce ale v době, kdy se rozhodovalo o úspěchu, nebo neúspěchu Jihostroje. Ve své roli pětadvacetiletý univerzál obstál. „Rozhodli jsme se dát přednost mládí z vlastních řad. V průběhu play-off ukázal kadet Šotola, že těžké situace zvládá. Potvrdil to i na mistrovství Evropy. Pro příští ročník s ním počítáme jako s druhým univerzálem,“ doplňuje Pochop.

Po dvou letech také končí spolupráce s nahrávačem Kristiánem Červinkou. Klub se rozhodl, že s dvacetiletým volejbalistou neprodlouží smlouvu. Červinka, který byl kdykoliv připraven zaskočit za kapitána Filipa Habra, si tak musí hledat nové angažmá. „Díváme se po náhradě,“ přidává manažer Jihostroje.

O dalších odchodech a příchodech pro ročník 2017/2018 UNIQA volejbalové extraligy vedení českobudějovického klubu nadále jedná.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J.
2. Beskydy
3. Brno
4. Jihostroj
5. Karlovarsko
6. Kladno
7. Liberec
8. Lvi Praha
9. Odolena Voda
10. Ostrava
11. Příbram
12. Ústí nad Labem
13. Zlín
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 26. 9. 2023

Informace k výdeji permanentek

Aktuální zpráva 18. 9. 2023

Jihostroji budou i v nové sezoně pomáhat doplňky od Zinzino