volejbalový klub jihostroj české budějovice
Tisková zpráva 20. 1. 2018

Volejbalisté doma porazili Fatru Zlín ve čtyřech setech

Jihostroj nastoupil proti zlínské Fatře v základní sestavě: Palgut, Ondrovič, Halaba, Fila, Mach, Křesťan a libero Kryštof. Zlín vstoupil na hřiště s Kolářem, Bartákem, Vašíčkem, Navláčilem, Čechmánkem a Motyčkou. Na liberu hrál Bláha.

Utkání začalo vyrovnanou partií. Z vyrovnaného stavu 11:11 zavelel k odskočení ve skóre až jihočeský kapitán Radek Mach, jenž útočil středem sítě. Do druhého oddechového času vstupoval s dvoubodovým náskokem 16:14 Jihostroj.  Osmnáctý bod zapsal Filip Křesťan přímým bodem z podání. Útokem z pipu zářil Pawel Halaba, ale Zlín se stále dotahoval, až vyrovnal na 20:20.  V koncovce přišel místo Tomáše Fily na servis Petr Michálek.  Také Zlín vystřídal Motyčku a na palubovku přišel Kittel. A v těsné koncovce přišel místo smečaře Vašíčka Adamec. Jihostroj zakončil první set vítězstvím 25:23. 

Také ve druhém dějství se hrál vyrovnaný duel.  Za stavu 15:14 si vzal trenér Macek oddechový čas. Před koncovkou zazářil v útoku Filip Křesťan, Zlín ale stále dotahoval. Třiadvacátý bod zapsal Tomáš Fila,  poté ho vystřídal na servis Petr Michálek.  Ale zlínský univerzál Kolář výborně útočil a stav se zdramatizoval na 23:22.  Zlín pokazil podání a Jihostroj vyhrál set stejným poměrem jako v setu předchozím 25:23. 

Ve třetím setu si hosté vytvořil náskok, který si udrželi až do koncovky. V průběhu sady přišel na hřiště Marek Šotola za Filipa Křesťana.  Na 22:22 vyrovnal smečí Halaba, ale pak pokazil servis. Zlín rázem vedl 23:22. Na 23:23 dorovnal středem sítě slovenský reprezentant Peter Ondrovič. Za stavu 24:24 přišel ještě nahrávač Kupilík místo Palguta, ale vzápětí už byl konec. Zlín zvítězil ve třetí sadě 26:24.

Začátkem čtvrtého setu přišel na místo kapitána Macha blokař Valerij Todua. Do prvního oddechového času vstupoval za vedení 8:5 Jihostroj. Jihočeši začali tlačit na soupeře podáním, Filip Palgut dal přímý bod z podání a Jihostroj byl ve vedení 16:10. Chyby na podání na obou stranách dotáhly skóre na 21:18 a před koncovkou čtvrté sady si vzal hostující Zlín oddechový čas. V samotném závěru nenechal tým Reného Dvořáka nic náhodě a zvítězil 25:22.

Vyjádření k zápasu:

René Dvořák (trenér Jihostroje) - Dnes jsme se k vítězství protrápili a vůbec nevím proč. Tolik míčů mimo hřiště, to jsme snad nedali za celou sezonu. Nevím, jestli je to nesoustředěností, ale dělali jsme spoustu chyb.

Filip Křesťan ( Jihostroj Č. Budějovice) - Bylo to nervozní utkání, těžký zápas, protože se snažíme dohnat fyzičku na play-off.  Byly tam chyby, ale jsem nesmírně rád, že jsme jej zvládli vítězně za tři body. Musíme se z toho ponaučit a jedeme dál.  

Přemysl Obdržálek (trenér Zlína) - Budějovice byly lepší na servisu a z toho lépe útočily středem, to je celé. 

Michal Čechmánek (blokař Zlína) - V Budějovicích se hraje vždycky dobře. Krásná a teplá hala a vynikající fanoušci. Chtěl bych poděkovat svým spoluhráčům, protože na to, že jsme hráli proti lídrovi tabulky, tak jsme odvedli vynikající výkon.


VK Jihostroj Č. Budějovice  –  Fatra Zlín 3:1 (25:23, 25:23, 24:26, 25:22)

Rozhodčí: Horký P., Hudík M.
Počet diváků: 700

Sestavy:
Domácí: Palgut, Křesťan, Ondrovič, Halaba, Fila, Mach, libero: Kryštof. Střídali: Šotola, Todua, Kupilík
Hosté: Čechmánek, Motyčka, Vašíček, Barták, Kolář, Navláčil, Libero: Bláha. Střídali: Čech, Kittel, Adamec


Autor: Blanka Popelková


Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J.
2. Beskydy
3. Brno
4. Jihostroj
5. Karlovarsko
6. Kladno
7. Liberec
8. Lvi Praha
9. Odolena Voda
10. Ostrava
11. Příbram
12. Ústí nad Labem
13. Zlín
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 26. 9. 2023

Informace k výdeji permanentek

Aktuální zpráva 18. 9. 2023

Jihostroji budou i v nové sezoně pomáhat doplňky od Zinzino