Tisková zpráva 9. 4. 2018

Třetí semifinále vyhrálo Karlovarsko! Jihostroj bude bojovat o bronz

Do třetího semifinálového utkání nastoupil Jihostroj v základní sestavě s Palgutem, Michálkem, Halabou, Křesťanem, Toduou, Machem, na liberu s Kryštofem. Hostující tým Jiřího Nováka vsadili na sestavu: Rejlek, Hudeček, Zmrhal, Ropret, Široký, Treial, libero Pfeffer.

Hned úvod prvního setu byl nesmírně vyrovnaný, stav se bod po bodu přeléval ze strany na stranu a oba týmy hrály pestrý volejbal. Do posledního místečka  zaplněná Sportovní hala v Českých Budějovicích vytvořila bouřlivou kulisu, která domácím pomáhala do vedení (17:15).  Ale před koncovkou se stav srovnal na 20:20. Za Toduu přišel na servis Jirka Kraffer, také Karlovarsko vystřídalo a místo Marka Zmrhala přišel Michal Kriško. Filip Křesťan záhy dorovnal na 21:21 a závěr prvního setu se zdramatizoval. Jirka Novák ještě poslal na palubovku Přešinského místo Hudečka, ale záhy střídání vrátil zpět. Samotnou koncovku vzal na svá bedra univerzál Filip Rejlek, jenž byl v útoku naprosto přesný a bezchybný. Za stavu 24:24 poslal na hřiště René Dvořák nahrávače Kupilíka. O závěr se postaral opět Filip  Rejlek, který útočil na jistotu. Sadu vyhrály Karlovy Vary 26:24.

A stejné drama o každý bod pokračovalo i ve druhém setu.  Skvěle hrající Filip Rejlek táhl svůj tým do vedení (14:10), ale Jihočeši neskládali zbraně a manko vyrovnali (14:14). Před koncovkou byl stav opět vyrovnaný (20:20).  Poté přišel útok Marka Zmrhala do zámezí, ale Henri Treial hned srovnal stav na 21:21. Nádhernou volejbalovou bitvu o druhý set uzavřel ukázkovým esem Pawel Halaba a Jihostroj vyrovnal stav setů na 1:1.

Oba týmy si držely nastavené tempo z prvních dvou setů i ve třetím dějství. Zápas zdobil důrazný servis. Před koncovkou, za stavu 20:17 pro Karlovarsko, zažádal domácí kouč René Dvořák o oddechový čas. Poté přišel místo Filipa Křesťana mladý univerzál Marek Šotola. Za stavu 24:22 pro Karlovy Vary zažádal Jiří Novák o oddechový čas, po kterém přišel na servis Jiří Kraffer, ale Filip Rejlek nekompromisním útokem třetí set uzavřel.

Čtvrtý set zahájili lépe domácí, kteří si drželi dvoubodové vedení, které se za pár minut prohloubilo na 14:8. V polovině setu poslal Jiří Novák na hřiště místo Filipa Rejlka Michala Křiška. V závěru už Jihostroj vedl 20:14, když Halaba připsal útokem z pipu další bod.  O poslední míč čtvrtého setu se postaral Filip Křesťan (25:17) a následoval pátý set.

Rozhodující sada kopírovala předešlé čtyři sety a šlo se opět bod po bodu. Domácí tým za stavu 8:7 zavelel ke střídání stran a napínavá volejbalová bitva pokračovala. Petr Michálek srovnal na 13:13, ale následující dva body patřily hostujícímu Karlovarsku.

Vyjádření po utkání:

René Dvořák (trenér Jihostroje): Dělali jsme co jsme mohli, ale samozřejmě to nestačilo. Jsem zklamaný. Nebyli jsme schopní uhrát ani jeden zápas proti Karlovarsku.

Radek Mach (kapitán Jihostroje): Dvě chyby v koncovce nás stály celý zápas. Ale jak už jsem řekl, naše forma má stoupající tendenci, takže doufám, že dál už nás potká vítězství.

Jiří Novák (trenér Karlovarska): Ten dnešní úspěch je úspěchem všech. Kluci toho už mají dost a potřebují si odpočinout a připravit na finálovou sérii.

Ondra Hudeček (kapitán Karlovarska): Pro Vary je to první finále, takže pocity jsou fantastické. Teď si musíme odpočinout a pokračovat v bojovném výkonu.

3. semifinálové utkání:

9. 4.  2018       Jihostroj Č. Budějovice - VK Karlovarsko  2:3 (24:26, 26:24, 22:25, 25:17,13:15)