Tisková zpráva 27. 4. 2018

Mistrem volejbalové UNIQA extraligy 2017/18 je Karlovarsko

Třetí finálový zápas volejbalové UNIQA extraligy včera večer ukázal na vítězný tým. A jak už všichni očekávali, neboť finálová série Kladno - Karlovarsko byla napínavá hned od začátku, i ve čtvrtek se hrálo o každý míč. Foto: Jan Jindra

První set vyšel lépe domácímu Kladnu, které povzbuzovala narvaná kladenská hala. Domácí tým táhl smečař Tomáš Hýský, který má ve finálové sérii fantastickou formu. Na postu univerzála hrál smečař Petr Šulista, jenž zastoupil zraněného Davida Konečného, kterému se včera narodila dcera Marie. Kladno zvítězilo v prvním setu 25:21.

Ve druhém setu se karta otočila a už od začátku vedlo Karlovarsko, které táhl univerzál Filip Rejlek. Na útoku byl vidět výborně hrající smečař Marek Zmrhal a Karlovy Vary dorovnaly vítězstvím tohoto setu stav 1:1 na sety.

Třetí set se štěstěna přehoupla na stranu domácího Kladna, kde skvěle zahrál kapitán Adam Zajíček. Vyrovnanou bitvu o každý bod, stejně jako v předešlých dvou finálových duelech,  zdobil agresivní servis a úspěšné bodové míče na straně Kladna.

Čtvrtý set se vydařil karlovarskému blokaři Henri Trealovi, kterého doplňoval výborně hrající Filip Rejlek. Karlovarsko vyrovnalo a rozhodla až pátá zkrácená sada.

V pátém setu umožnila série nahrávače Ropreta na podání hostům bodově odskočit a vytvořit Karlovarsku čtyřbodový náskok, který byl rozhodující. Karlovarsko tak poprvé v historii získalo zlaté medaile UNIQA extraligy 2017/18. Nejlepším hráčem tohoto zápasu byl vyhlášen kladenský smečař Tomáš Hýský a nejlepším hráčem série play-off byl vyhlášen karlovarský univerzál Filip Rejlek.

Kladno volejbal.cz  - VK ČEZ Karlovarsko  2:3 (25:21, 20:25, 25:22, 20:25, 12:15)

Závěrečný stav finálové série 3:0 pro Karlovarsko.

Vyjádření po utkání:

Jiří Novák (trenér Karlovarska): Je to velký sportovní zázrak. Letos byly týmy horní části tabulky strašně vyrovnané. Vyhráli jsme dva těžké zápasy v Českých Budějovicích a dva těžké zápasy na Kladně, tak snad si titul zasloužíme.

Milan Fortuník (trenér Kladna): Prohráli jsme tři tie-breaky, což zamrzí, ale ukázalo se, že bylo Karlovarsko asi lepší. Je to stejné jako vloni, nemám peníze. Vypadá to, že polovina týmu po sezóně asi odpadne, protože je neudržím, takže začínáme odznova.

Autor: Blanka Popelková