Kapitán Habr končí. Novými hráči Jihostroje jsou Palgut a Křesťan

02.05.2017Lukáš Dvořák | Foto Jan Luxík

Jen pár dní po zisku mistrovského titulu jsou v kádru VK České Budějovice známy první změny. Dres Jihostroje už v příští sezoně neoblékne kapitán a dlouholetý nahrávač klubu Filip Habr. Naopak do týmu přicházejí dva hráči, kteří proti Jihočechům bojovali v nedávno skončeném play-off – Filip Palgut a Filip Křesťan.

Kapitán Habr končí. Novými hráči Jihostroje jsou Palgut a Křesťan

Konec Habra, který se v Českých Budějovicích vypracoval v reprezentačního nahrávače, byl domluven již dříve. Jeho přáním bylo vyzkoušet si angažmá i v zahraničí. „Se žádostí za námi přišel po Vánocích. Odvedl tady obrovský kus práce, za šest let vybojoval tři mistrovské tituly, přičemž ten poslední byl zdaleka nejtěžší. Zaslouží si další posun ve své skvělé kariéře,“ říká manažer klubu Stanislav Pochop.

Vedení Jihostroje dlouho shánělo náhradu za Habra. Nakonec se podařilo dojednat přestup slovenského reprezentačního nahrávače Filipa Palguta z Příbrami. Pětadvacetiletý volejbalista se v extraligových statistikách uplynulého ročníku pohyboval, stejně jako Habr, velmi vysoko. „Pro Příbram byl ve čtvrtfinále klíčovým hráčem. Věříme, že svůj potenciál naplní i na jihu Čech,“ přidal Pochop.

Zatím poslední změnou v kádru pro novou sezonu je příchod nejvíce bodujícího hráče extraligy Filipa Křesťana. Devětadvacetiletý univerzál byl tahounem Kladna v cestě do letošního finále proti Českým Budějovicím. „Téměř sedm set bodů za osmatřicet zápasů, z toho pětašedesát přesných zásahů na podání. Univerzál takových kvalit se hledá těžko, a tak jsme rádi, že ho uvidíme v našem dresu,“ dodává manažer týmu.

O dalších odchodech a příchodech pro ročník 2017/2018 UNIQA volejbalové extraligy nyní vedení českobudějovického klubu nadále jedná.

 

Další zápas

V této sezóně nebyly nalezeny žádné zápasy.
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2019 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.