Obhajujeme vítězství v Českém poháru

23.02.2020Klub

Hala v Kutné Hoře nejvíce svědčí Českým Budějovicím a Kladnu, právě tyto celky se znovu sešly v repríze loňského finále Českého poháru.

Obhajujeme vítězství v Českém poháru


Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz 3:1 (15, 17, -23, 17) 

Zápas o zlatou trofej zahájil Jihostroj obrovským náporem. Než se stačili Kladenští rozkoukat, vedli Jihočeši o šest bodů. Dirigent de Amo si pohrával se soupeřovou obranou a dovedl svůj tým ke snadnému zisku prvního setu.

Trenér Fortuník mezi sety své hráče uklidnil a vyprodaná hala mohla sledovat mnohem vyrovnanější volejbalovou podívanou. Na koni byl i přesto českobudějovický Jihostroj, který si do koncovky druhé sady vytvořil pohodlný náskok (24:17) a Zmrhal esem hned první setbol proměnil.

Třetí set začal na kladenské nahrávce Ondřej Fortuník, sestava Budějovic zůstala nezměněná. Středočeši vedli rozdílem tří bodů 10:7 a 13:10, v útoku na jejich straně sítě tvrdili muziku Hýský a Okosanovic. Na palubovku přišel místo Zmrhala Fila, ale Jihostroji se nedařilo srovnat krok. Pak se postavil za koncovou čáru kapitán Mach a zaúřadovaly jihočeské bloky (20:20), ale setbol pro Kladno vybojoval střídající Sobotka 24:22. Dlouhý Zmrhalův servis set přisoudil Kladnu.

Rozjeté Kladno vlétlo i do čtvrté sady (7:2) a rozvrátilo budějovickou souhru. Jihostroj se potýkal s příjmem, kladenští toho využili k výborné obraně na síti. Místo Šotoly přišel Křesťan a Jihostroj zahájil stíhací jízdu (15:15). Filip Křesťan byl v této fázi zápasu tahounem svého týmu. Poslední úder finále měl na ruce Marek Zmrhal, který také převzal cenu pro nejlepšího hráče utkání. Jihostroj České Budějovice obhájil vítězství v Českém poháru.  

Hlasy po utkání:

René Dvořák, trenér Českých Budějovic: „Pomohli nám střídající hráči, potřebovali jsme se zvednout na příjmu, trochu nabrat síly. Pomohl Fila, pak zase když se vrátil Zmrhal, tak zahrál výborně. Samozřejmě největší poklonu musím složit Křesťanovi, který prostál čtyři sety, ale s takovou agresí, se kterou do toho vlétnul, nám strašně pomohl. Každého vítězství si moc vážím, každé vítězství stojí spoustu dřiny. My máme nabitý program a máme toho už plné zuby, o to víc si toho poháru cením.“

Radek Mach, České Budějovice: „Z mého pohledu to byl divný zápas, protože v prvních dvou setech to šlo až moc dobře. Asi nás to trochu ukolébalo, a jakmile Kladenští zabrali, tak my jsme si najednou nevěděli rady. Jsem strašně pyšný na náš tým, že ve chvíli, kdy si už všichni mysleli, že to nezvládnem, tak jsme povstali a zase si vezeme domů pohár.“

Milan Fortuník, trenér Kladna: „Ve čtvrtém setu se nám stalo to, co nás provází celou sezonu. Zarazíme se v jednom postavení, tentokrát to bylo kolem patnáctého bodu, kdy nejsme schopní otočit, na to dojíždíme. Jinak Jihostroj vyhrál zaslouženě, byl zkrátka v tom zápase delší dobu lepší.“

Adam Zajíček, kapitán Kladna: „Začali jsme možná nervózně, Jihostroji všechno vycházelo, my jsme měli problém se ztrátou. Pak Budějovice polevily, my jsme toho využili a chytili druhý dech. Pak ale přišlo totální selhání, blackout, Mrzelo by mě, kdybychom prohráli po špatném výkonu tři nula, ale tohle mě štve ještě víc, když jsme prohráli po tak zlepšeném výkonu.“

 

Další zápas

24.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice








VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.