volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 20. 10. 2014

Budějovičtí volejbalisté domácí premiéru zvládli

Ani televizní kamery nerozhodily volejbalisty Jihostroje při druhém duelu nového ročníku UNIQA extraligy. Budějovičtí se s Benátkami nad Jizerou příliš dlouho netrápili a z taraflexu je vyprovodili snadno ve třech setech.
2. kolo, po 20. 10. 2014, 20:00
VK Jihostroj České Budějovice
VK Benátky nad Jizerou
3:0
22, 22, 18

VK Jihostroj České Budějovice: Kuliha, Sobotka, Habr, Michálek, Mach, Kriško - libero Hupka. Trenér Jan Svoboda.

VK Benátky nad Jizerou: F. Nesvačil, Dittrich, Motys, Němeček, Starý, Škach - libero Steffan. Střídali: Ticháček, Sobek, M. Nesvačil. Trenér Miroslav Malán.

Čas: 78 minut.
Nejvíce bodující hráči: Kriško (17) - Němeček (10)

Komentář

Domácí od úvodních výměn potvrzovali roli favorita a vcelku rychle a snadno si vytvořili slibný náskok. Jenže prostřední část hry nabídla chyby v českobudějovické hře, a tak Benátky dokázaly s Jihostrojem srovnat krok. Značnou část bodů zajistila jejich obětavá hra. Vše navíc vyvrcholilo vedením hostí při druhém technickém time-outu, takže trenér Svoboda neváhal promluvit svým svěřencům do duše. To pomohlo, protože při podání Michálka předvedli Jihočeši tříbodovou sérii, která znamenala vedení 19:16. Koncovku setu si Jihostroj pohlídal, ačkoliv ještě musel odrážet drobný tlak soupeře. První set tak skončil poměrem 25:22.

Benátečtí pochopili, že se s Českými Budějovicemi dá hrát. Začátek druhé sady byl vyrovnaný a domácí museli vyvinout více úsilí, aby mělo utkání co nejkratší průběh. První zásadnější odskok zaznamenali volejbalisté Jihostroje po první povinné pauze, kdy se na servisu prezentoval dělovým podáním Michal Kriško, v tu dobu nejproduktivnější hráč duelu. Nepříznivý stav 8:11 ale hosté brzo stáhli. Probuzení přišlo záhy a domácí znovu vstupovali do koncovky o tři kroky dříve. Benátky již reagovat nedokázaly a výsledkem bylo naprosto totožné skóre jako z uplynulého dějství.

Ani třetí část neměla odlišný průběh první výměny. Snad jen možná v tom, že po prvním technickém oddechovém čase hosté pokračovali ve své hře a dovedli stav na 10:10. Následné dvě chyby ale přinesly dvoubodový náskok Jihostroje, takže kouč Malán chtěl svým time-outem rozbít únik hráčů v bílých dresech. To se mu povedlo jen na chvíli, přesná hra domácích přinesla další tři body v řadě a vedení 15:12. Po druhé technické pauze navíc náskok narůstal, Budějčáci předváděli strojově přesnou hru, na kterou už Benátky neměly odpověď. Závěrečné výměny byly jasně v režii extraligového mistra, který s klidem jemu vlastním nehodlal připustit žádné další pokračování střetnutí. Třetí set a zároveň celý zápas ukončil na podání Filip Habr.

Ohlasy

Jan Svoboda (VK Jihostroj České Budějovice):
Snažili jsme se Benátky ubránit, ale myslím si, že v obraně hrála obě dvě družstva dobře, bylo dost výměn. I když jsme byli v obraně čistí, tak rozhodující byl útok. Zápas jsme dramatizovali pouze vlastními chybami.

Miroslav Malán (VK Karbo Benátky nad Jizerou):
Já si myslím, že domácí nás zatlačili servisem, měli jsme problém s plachtou, tím pádem vznikal problém na útoku. Haprují nám obě dvě účka. Prohráli jsme na útoku. Jihostroj nás v pohodě ubránil a jasně vyhrál.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 17. 04. 2024

Zápas? V očích mám vždy oheň a z uší mi jde kouř, říká Okolić

Aktuální zpráva 16. 04. 2024

Středa od 20:15 – Praha vs. Jihostroj