volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 22. 11. 2014

Necelá hodina stačila na důležitou výhru proti Ústí

V kolizi s utkáním hokejového Motoru sehráli volejbalisté Jihostroje ve Sportovní hale 7. zápas UNIQA extraligy. A paradoxně skončili dřív než hokejisté, ačkoliv začali o hodinu později. Ústí nad Labem totiž smetli z palubovky jako uragán ve třech setech.
7. kolo, so 22. 11. 2014, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
SK Volejbal Ústí nad Labem
3:0
10, 15, 15

VK Jihostroj České Budějovice: Sobotka, Habr, Kuliha, R. Mach, Pleva, Šulista - libero Hupka. Trenér Jan Svoboda

SK Volejbal Ústí nad Labem: Podstupka, Salon, M. Mach, M. Vodvárka, Kraus, J. Vodvárka - libero Kořínek. Střídali: Pěkný, Šulava, Trýzna. Trenér Jan Malina

Rozhodčí: Gall, Pecháček
Čas: 58 minut
Diváci: 300
Nejvíce bodující hráči: Mach (14) - M. Vodvárka (6)

Komentář

Poučen z předchozích nezdarů a bez Michala Kriška vstoupil Jihostroj do dalšího utkání české nejvyšší soutěže. Jenom úvodních pár výměn prvního setu bylo Ústí nad Labem schopno držet s domácími volejbalisty krok. Poté se začaly naplno projevovat rozdíly mezi oběma týmy. Soupeř Jihočechů byl špatný na příjmu, nahrávka taktéž nefungovala a útoky zrovna nepatřily z kategorie nejtvrdších. A tak si kouč Malina stihl v krátkém sledu vybrat dva time-outy, s těmi technickými jich měl k dispozici čtyři, stejně to ale nebylo nijak platné. Ústečtí se nedokázali v setu přehoupnout ani přes deset získaných bodů a naprosto zaslouženě ztratili sadu poměrem 10:25. Zraněného univerzála skvěle zastoupil bodovým přínosem Kuliha, na síti se dařilo Machovi.

Nejiný byl průběh druhé části duelu. Hosté sice protočili sestavu, moc platné jim to však nebylo. Zlepšenou hru jim ale upřít nešlo a o něco dříve oproti prvnímu setu měli na svém kontě alespoň osm bodů. V tu dobu ale u Budějovických svítila číslovka sedmnáct. Proti hráčům Jihostroje se nedalo prosadit, jejich pevné bloky a přesná zakončení se nedaly srovnávat s těmi z posledních zápasů. Navíc Ústí mělo dost zásadní problémy i s odhadem servisu domácích, proto bylo k vidění i několik es ze strany černobílých. Nakonec se devátému celku tabulky podařilo vybojovat o pět bodů více. Českobudějovičtí vyhráli i druhý set, tentokrát výsledkem 25:15.

Zlomený protivník ve žlutých dresech ze začátku neodporoval ani ve třetím dějství. Jihočeši pustili ke slovu Ústecké až za stavu 4:0, ale to se hrubě vymstilo. Ti totiž dokázali srovnat na 5:5. Domácí poté opět odskočili, nicméně Ústí se herně zvedlo a předvedlo i své lepší stránky. Třeba na síti. V prostřední části hry však Jihostroj opět zařadil jiný rychlostní stupeň a zasadil hostům tvrdý direkt, který definitivně rozhodl o konečném výsledku. Ztratit vedení 16:9, posléze 18:10 by byl jeden velký hřích. A to si ve své situaci České Budějovice nemohly dovolit a právem dokráčely k jasné a přesvědčivé výhře poměrem 25:15. Ve třetím setu hodně pomohl Radek Mach, jenž se šesti body vyhoupl na nejvíce bodujícího hráče utkání.

Ohlasy

Jan Svoboda, trenér VK Jihostroj České Budějovice
Trefovali jsme se do servisu, utkání nám vyšlo. Já mám spíš radost, že už šestý zápas lepíme sestavu jinak. A že jsme to v ní zvládli. Zásadní změna byla Pleva za Kriška. Zvládli jsme to bez chyby na útoku, možná s jednou. Mám z toho výkonu radost a pochvalu zaslouží Radek Mach.

Jan Malina, trenér SK Ústí nad Labem
Ono není moc co hodnotit, to utkání bylo jasné. My jsme akorát na začátku setů vzdorovali, jinak nás domácí přehráli. Hlavně na servisu, kde jsme měli problémy s přihrávkou. Měli jsme problémy se ztrátou, domácí nás dokázali ubránit, nepomohli jsme si ani servisem. Zaslouženě vyhráli 3:0 na sety.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 17. 04. 2024

Zápas? V očích mám vždy oheň a z uší mi jde kouř, říká Okolić

Aktuální zpráva 16. 04. 2024

Středa od 20:15 – Praha vs. Jihostroj