volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 12. 1. 2015

Benátky nevzdorovaly a odevzdaly Jihostroji tři body

Čekání na další souboj UNIQA extraligy bylo pro volejbalisty Jihostroje velmi dlouhé. Ale vyplatilo se. Na taraflexu čtvrtých Benátek nad Jizerou potvrdili, že během vánoční pauzy věnovali tréninku spoustu času, a zvítězili s přehledem 3:0 na sety.
13. kolo, po 12. 1. 2015, 20:00
VK Benátky nad Jizerou
VK Jihostroj České Budějovice
0:3
-14, -19, -19

VK Benátky nad Jizerou: Dittrich, Starý, Ticháček, F. Nesvačil, M. Nesvačil, Škach - libero Steffan. Střídali Němeček, Kohlmann, Schweiner a Motys. Trenér Miroslav Malán.

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Sobotka, Kuliha, Fila - libero Hupka. Trenér Jan Svoboda.

Rozhodčí: Zimmermann - Kořenek
Čas: 64 minut.

Komentář

Začátek zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu, Benátečtí byli dokonce před mistrem o krok napřed. Do technického time-outu však Jihostroj otočil a dostal se do vedení. Poté se naplno projevil rozdíl v blocích obou celků a hosté získávali potřebný náskok. Ve střední části hry se dařilo především Habrovi, který neopomněl přidat i nějaký ten bod z podání navíc. Vypracovaný náskok se ukázal jako rozhodující pro vývoj. Hosté vedli již 18:12, hlavně díky zbytečným chybám Karba. Domácím se nedařilo ani s prostřídanou sestavou a první sadu jasně ztratili 14:25.

Podobně začalo i druhé dějství. Benátky byly především zásluhou Ticháčka napřed a vedly 5:3. Jenže Budějovičtí vytloukali bloky a s přehledem dokázali vývoj zvrátit. Domácí už se nespoléhali na Filipa Nesvačila, který táhne tým na smeči. Naopak jasným lídrem byl v dresu Jihostroje Jan Kuliha, kterému utkání vycházelo. Hosté ale oproti minulému setu tolik neodskočili a Karbo bylo před koncovkou na dostřel. Jenže nevýrazný servis a chyby na příjmu znamenaly přísun bodů na stranu Jihočechů. Zlomení Benátečtí padli ve druhé sadě hned při prvním setbolu po trojbloku Fila - Sobotka - Kuliha. Prohráli 19:25.

Útoky přes střed Benátkám nevycházely. Přesto se však dokázaly znovu s Jihostrojem v prvním výměnách držet. Po technickém oddechovém čase byl ale znovu, jako již v předešlých částech, k vidění rozdíl v kvalitě obou výběrů. České Budějovice šly rychle a jasně za svým cílem. Domácím odešlo i podání, naopak třeba Radek Mach svými plachtami dělal velké potíže. Před koncovkou vedli Jihočeši už 20:14 a jen zázrak by je připravil o tříbodový zisk v nejkratším možném scénáři. Ta byla podle předpokladů v režii hostů, navíc bez nějakého velkého vynaložení sil, protože se Benátečtí do problémů dostávali sami. Jihostroj zopakoval výsledek z předešlého setu a vyhrál jasně a bez velkých potíží první duel v novém roce.

Ohlasy

Miroslav Malán, trenér VK Karbo Benátky
Budějovice nás tlačily servisem, nepřihráli jsme si. Ani nemáme parametry na to, abychom odehráli takový zápas vysokých míčů. Přehrály nás ve všem.

Jan Svoboda, trenér VK Jihostroj České Budějovice
Dobrý výkon. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát, Benátky měly dobrou sérii, my jsme naopak měli dlouhou herní pauzu. Cením si vítězství, musím pochválit všechny hráče, jsem z devadesáti procent spokojený. Čekal jsem od Benátek víc. Nebojovaly.

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 17. 04. 2024

Zápas? V očích mám vždy oheň a z uší mi jde kouř, říká Okolić

Aktuální zpráva 16. 04. 2024

Středa od 20:15 – Praha vs. Jihostroj