Shrnutí zápasu 14. 2. 2015

Jihostroj předvedl v Ústí nad Labem čistou práci a vyhrál 3:0

Zlepšený výkon volejbalistů Jihostroje byl základ k tříbodové výhře na hřišti Ústí nad Labem. Jihočeši měli ve všech setech převahu a poučili se ze čtvrteční porážky v Praze. V tabulce mají 42 bodů a drží druhé místo. Budějovice táhli Michal Kriško a Filip Habr.
18. kolo, so 14. 2. 2015, 17:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
0:3
-11,-19,-17

SK Volejbal Ústí nad Labem: M. Mach, Podstupka, Kraus, Salon, Sobek, J. Vodvárka, Bartůněk, Kořínek, M. Vodvárka, Šulava. Trenér Jan Malina.

VK Jihostroj České Budějovice: R. Mach, Fila, Habr, Hupka, Sobotka, Kuliha, Kriško, Tibitanzl. Trenér Jan Svoboda.

Nejvíce bodující hráči: Martin Vodvárka 8 – Filip Habr a Michal Kriško 12.
Rozhodčí: Kořenek, Kvarda.
Čas: 64 minut.

Zápas začalo Ústí nad Labem chybou na podání. Jihočeši pak útok soupeře zablokovali a další domácí pokus mířil do autu. Tým vedený trenérem Janem Svobodou tak rychle vedl 3:0. Hosté hráli bez chyb a první set měli po průběhu 8:3 a 19:9 jasně pod kontrolou. Ústí v závěru navíc hru kazilo a za 18 minut bylo dohráno v poměru 25:11.

I v úvodu dalšího setu získali hosté první tři body. Druhá sada byla o něco vyrovnanější, ale i tak ji Jihočeši získali bez větších problémů. Postupně si drželi tří až čtyřbodový náskok – 10:6 a 17:13. Pak sice domácí snížili na 16:18 a 18:20, ale další drama Budějovice nedovolily a vyhrály 25:19.

Ani ve třetí sadě nedokázalo Ústí favorita více potrápit. První i druhý bod šel opět na českobudějovickou stranu. Domácí se drželi na dostřel až do stavu 8:10. Pak Budějčáci odskočili na 19:11 a bylo definitivně rozhodnuto. Zápas ukončili poměrem 25:17.

Nejvíce bodujícími hráči Budějovic byli Michal Kriško a Filip Habr s 12 body. Na domácí straně nasbíral 8 bodů Martin Vodvárka.