Shrnutí zápasu 31. 10. 2015

Válec Jihostroj jede dál! Příbrami nepovolil ani set

Čtvrtý zápas Jihostroje a opět tři body. Takový start v Českých Budějovicích ani nepamatují. Příbram působila na jihu Čech odevzdaným dojmem a domácím podlehla snadno 0:3 na sety.
4. kolo, so 31. 10. 2015, 18:00
VK Trox Příbram
3:0
17, 19, 18

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Maciel, Sobotka, Kraffer - libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.

VK Trox Příbram: Böhm, Renovica, Kohlmann, Van Berkel, Ulč, Šulista - libero Juračka. Střídali Kupilík, Rychecký, Kuchař a Anděl. Trenér René Dvořák.

Rozhodčí: Buchar - Velinov
Čas: 69 minut.
Diváci: 894.
Nejvíce bodující hráči: Maciel (16) – Van Berkel (11)

Už od úvodu zápasu vzal Jihostroj vše do svých rukou a body na jeho kontě přibývaly jak na běžícím pásu. I díky dvěma esům z toho bylo rychlé vedení o šest bodů 12:6. Hostující kouč Dvořák tak byl nucen sáhnout k oddechovému času. Českobudějovičtí volejbalisté si udržovali vedení i v dalším průběhu setu a vše vypadlo na to, že domácí dotáhnou první set v pohodě k vítězství. Pak však i kvůli několika chybným servisům snížili hosté na rozdíl pouhých dvou bodů. To však Příbrami dlouho nevydrželo a díky skvělým blokům a hře na síti odskočili Českobudějovičtí opět do šestibodového vedení 21:16. Po vytlučených blocích Maciela měli domácí možnost setbolu, který stejný hráč využil přesnou smečí a Jihostroj tak opanoval první set v poměru 25:17.

Druhý set začali domácí hráči opět znamenitě. Připsali si první čtyři body při Habrově servisu a v bodové sklizni pokračovali i nadále. A to hlavně díky skvěle blokujícímu Machovi a Macielovi. Po technickém oddechovém času se kocouři dostali do hry a připsali si dva body. Nicméně Jihostroj opět zabral a dostal se zpět do pětibodového vedení 11:6. Jihočeši si udržovali luxusní bodový náskok i v dalším průběhu druhé sady a dostali se až do vedení 18:11. A když Habr chytrou zadovkou zvýšil na 20:12, zdálo se, že domácí dotáhnou druhý set ke snadnému vítězství. Také se tak stalo. Mach zasmečoval z první a Jihostroj měl k dispozici sedm setbolů. Ačkoliv využili domácí až třetí setbol, přesto dotáhli druhý set ke snadnému vítězství 25:19.

I když třetí set začali lépe Středočeši a dostali se do rychlého vedení o dva body, tak jim příliš dlouho nevydrželo. Jihostroj svým dobrým a trpělivým výkonem skóre otočil. Do prvního technického oddechového času šli domácí za stavu 8:7 a pak dvěma body v řadě dokázali zvýšit už na 10:7. Na to reagoval hostující trenér Dvořák time-outem, ale výrazné zlepšení jeho tým nepředvedl. Výborně se navíc na servisu dařilo Filipu Habrovi, který přímým bodem zvýšil už na 12:8. Osmnáctou, velmi dlouhou, výměnu ukončili vytlučenými bloky domácí volejbalisté, kteří se tak dostali do vedení 17:10. Skvělý výkon Jihostroje pokračoval i nadále. Kocouři se nemohli dostat kontaktu a vše směřovalo k poklidnému konci zápasu. Na konci viděli diváci ještě několik zkažených podání, ale nic to nezměnilo na vítězství domácích, kteří třetí set ovládli 25:18.

Další ligový zápas čeká Jihostroj 7. listopadu, kdy zavítá na palubovku ČZU Praha. Ještě předtím však v rámci Poháru  CEV zamíří na půdu Apeldoornu. Zápas se odehraje 4. listopadu od 18 hodin.

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice):
Jedna věc je ta, že Příbram nebojovala. Druhá věc je ta, že Příbram nebyla v ničem lepší. V obraně jsme si připsali dvojnásobek bodů než Příbram.

René Dvořák (trenér VK Euro Sitex Příbram):
To, co jsme tady předvedli, se dá zhodnotit pouze jednou větou. To jsme ještě za mého působení v Příbrami nepředvedli. V Liberci jsme nehráli vůbec špatně a byli jsme důstojným soupeřem. Nevidím do hlav hráčům, ale byl to tady odevzdaný výkon se vším všudy.