Shrnutí zápasu 14. 11. 2015

Z bratrského souboje vzešel šťastnější Radek Mach. Jihostroj znovu neztratil set

Další třísetovou bitvu viděli diváci ve Sportovní hale a znovu byl na jejím konci veselejší domácí tým. VK České Budějovice zvládl souboj s předposledním Ústím nad Labem a zvítězil 3:0 na sety. Zajímavostí je, že zápas trval stejně jako duel s Příbramí.
6. kolo, so 14. 11. 2015, 18:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
3:0
19, 15, 10

VK Jihostroj České Budějovice: Sobotka, Habr, Fila, R. Mach, Maciel, Michálek - libero Kryštof. Střídali Tibitanzl a Červinka. Trenér Jan Svoboda.

SK Volejbal Ústí nad Labem: Podstupka, Kraus, M. Mach, M. Vodvárka, Halanda, J. Vodvárka - libero Kořínek. Střídali Hykš, Šulava a Průcha. Trenér Jan Malina.

Rozhodčí: Dmejchal - Záhorcová
Čas: 69 minut.
Diváci: 1227.
Nejvíce bodující hráči: Fila (13) – Hykš (7)

První výměny střetnutí se nesly v ospalém duchu a jen větší zkušenosti na síti přinesly Jihostroji vedení 8:6. Po návratu na palubovku už se ale domácí zlepšili na útoku a postupně navyšovali svůj náskok. Sem tam se však chybám nevyvarovali, a tak bylo vedení pouze 16:10. Do sestavy skvěle zapadl marod Fila, jenž se vyléčil po drobném zranění kotníku. Problémy na příjmu Ústeckých přinesly stav 19:12 pro České Budějovice a první vyžádaný time-out pro trenéra Jana Malinu. A hned po návratu jejich trápení potvrdil Habr, když přidal přímý bod z podání. Na oddechový čas ale musel přistoupil i kouč Jan Svoboda, který nebyl spokojen s drobným výpadkem svého týmu v koncovce první sady. Severočeši stáhli na 18:23 ze svého pohledu, pak už ale do hry znovu promluvil Jihostroj a ukořistil sadu výsledkem 25:18.

Druhá část byla na začátku také vyrovnaná. Za stavu 6:5 přišel hodně jednoduchý servis Jana Vodvárky a Michálek měl s jeho příjmem takové problémy, že z toho nakonec bylo eso a srovnání stavu. Naopak na druhé straně podal mnohonásobně tvrději Sobotka a od Kořínka se míč odrazil do stropu Sportovní haly. To už byl stav 9:7 a náskok ještě navýšil po dalším Sobotkově podání Habr. Ústí nad Labem bylo od té doby v útlumu a domácí přidávali jeden bod za druhým. Do druhého technického time-outu dovedl svůj tým esem Fila. Stav 16:9 dodával svěřencům Jana Svobody klid. Ti přidali hned vzápětí další dva body a Jan Malina znovu žádal oddych pro své hráče. Závěr se nijak nelišil od toho z předchozího dějství. Snad jen v tom, že se do hry dostal Červinka. I s jeho pomocí na přihrávce zvítězil Jihostroj ve druhém setu 25:15.

Třetí sada už se od začátku vyvíjela jasně v režii domácích. Chyby na příjmu v kombinaci se slabou obranou přinesly Českým Budějovicím vedení 8:3. Když se navíc vrátil Maciel na servis, přidali černobílí další dva body včetně jednoho esa a Ústí nad Labem znovu žádalo time-out. Po pauze poslal Kraus v jasné pozici útok do autu a Jihočeši vedli 12:3. Rezignovaní Severočeši absolutně vypadli z tempa zápasu, což po druhém technickém oddechovém potvrdil dalším bodem z podání Sobotka a navýšil skóre na 17:5. To byl již na palubovce Tibitanzl, kterého po chvíli doplnil ze čtverečku i Červinka. V závěru už nebylo co řešit. Cílem pro Ústí bylo alespoň dosáhnout deseti bodů, což se povedlo na poslední chvíli. Poté duel ukončil tvrdým pipem Fila.

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice): Zásadní věc je, že jsme předvedli bezchybný výkon na ztrátu. To může souviset s tím servisem, i tak se dají udělat chyby. My jsme po dobrém i po špatném příjmu neudělali chybu, ani jeden aut, nenechali jsme se ani jednou zablokovat a ztrátovali jsme téměř s osmdesáti procentní úspěšností. Proto je výsledek takový, jaký je.

Jan Malina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): Myslím, že jsme vzdorovali v prvním setu, vydrželi jsme ztrátovat do určitého stavu, domácí pak zapodávali a hráli bezchybně. Nedokázali jsme zatlačit servisem, čímž to měli snazší, dostali se do klidu, do pohody. Stále nás tlačili. Ta chyba z naší strany samozřejmě přišla. Přesto první set nehodnotím zle, ten byl z naší strany dobrý. Ale prokázala se kvalita, domácí jsou ve fazoně.