Shrnutí zápasu 23. 1. 2016

Poprvé bez bodu. Jihostroj prohrál v Příbrami ve čtyřech setech

První zápas, ve kterém Jihostroj nezískal ani bod. Takové označení má duel Českých Budějovic v Příbrami. Zde Jihočeši na svého soupeře nestačili a poměrně snadno mu podlehli ve čtyřech setech.
15. kolo, so 23. 1. 2016, 18:00
VK Trox Příbram
3:1
15, -19, 21, 21

VK Trox Příbram: Böhm, Kohlmann, Renovica, Šulista, Van Berkel, Vuorinen - libero Juračka. Střídali Kupilík, Anděl a Lopata. Trenér René Dvořák.

VK Jihostroj České Budějovice: Michálek, Habr, Fila, Kraffer, Sobotka, Mach - libero Kryštof. Střídali Červinka a Kuliha. Trenér Jan Svoboda.

Rozhodčí: Grabovský - Pecháček
Čas: 108 minut.
Nejvíce bodující hráči: Renovica (19) - Michálek (19).

Začátek utkání byl vyrovnaný a body přibývaly pravidelně na obou stranách. Do prvního technického oddechového času se šlo za stavu 8:7 pro hostující tým. Vyrovnaný stav trval až do stavu 12:12, kdy se domácí tým utrhl do pětibodového vedení. To si domácí tým postupně navyšoval a v prvním setu jasně vládl. Jihostroji nepomohla ani střídání a první sadu nakonec prohrál rozdílem třídy 15:25.

Druhý set začali Jihočeši zlepšenou hrou, dostali se do dvoubodového vedení, které si udržovali i do první povinné přestávky. Zlepšený výkon se projevoval i v dalším průběhu setu a náskok narůstal. Při druhém technickém oddechovém času ukazovalo skóre 11:16 a českobudějovičtí hráči směřovali k vyrovnání. Domácí sice snížili dvěma body v řadě, ale České Budějovice měly stále dostatečný náskok. Když za stavu 24:19 pro hosty přišel první setbol, bylo vyrovnání blízko. A to přišlo hned po prvním využitém setbolu. Druhý set tak ovládl tým z jihočeské metropole 25:19.

Začátek třetí sady Jihostroji nevyšel a rychle prohrával o dva body. Ztrátu však záhy zlikvidoval a bylo vyrovnáno. Za stavu 9:9 přišla fantastická výměna, kdy oba týmy předváděly neskutečné zákroky. Dlouhou rozehru nakonec urvali hosté, když Příbram zaútočila do autu. V tu chvíli poprvé Jihočeši vedli, ale ne na dlouho. Kocouři stav otočili a vedli 14:12. Náskok dvou bodů vydržel i do druhé povinné pauzy. Po ní Středočeši svůj náskok ještě navýšili a Jan Svoboda musel sáhnout k oddechovému času. Ten však hostům příliš nepomohl a Příbram se dostala do vedení o čtyři body, které už nepustila. Druhý set zvládla lépe, když zvítězila 25:21.

Čtvrtou sadu začali hosté katastrofálně, když z prvních čtyř výměn neuhráli ani jednu jedinou. Trenér Svoboda tak opět sáhl k oddechovému času. Českým Budějovicím čtvrtý set vůbec nevycházel a zaostávaly za svým soupeřem úplně ve všem. Ten se dostal postupem času až do sedmibodového vedení a o vítězi už prakticky nebylo pochyb. Ačkoliv se Jihočechům podařilo snížit na rozdíl čtyř bodů, za stavu 24:19 měli domácí hned pět možností na ukončení zápasu. Když využili třetí možnost, stala se Příbram první týmem, která připravila Jihostroj o všechny body.

Napravit zaváhání mohou České Budějovice příští sobotu, kdy přivítají na své palubovce ČZU Praha od 18 hodin.