Shrnutí zápasu 6. 2. 2016

Jihostroj bez problémů porazil Ústí nad Labem 3:0

Souboj prvního s posledním skončil dle předpokladů hladkou výhrou českobudějovického Jihostroje, který na půdě Ústí nad Labem vyhrál bez ztráty setu.
17. kolo, so 6. 2. 2016, 17:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
0:3
-23,-17,-18

SK Volejbal Ústí nad Labem: M. Mach, Podstupka, Kraus, Hykš, Halanda - libero Kořínek. Střídali: Vodvárka, Pihera.

VK Jihostroj České Budějovice: R. Mach, Michálek, Habr, Fila, Sobotka, Kuliha - libero Kryštof. Střídali: Červinka

Rozhodčí: Velinov - Činátl.
Nejvíce bodující hráči: Tomáš Halanda 12 – Petr Michálek 13

Výborný vstup do zápasu měl jihočeský tým, který se rychle dostal do vedení 6:2. To následně navýšil na 8:2 a měl našlápnuto na klidný průběh první sady. Jenže domácí Ústí nad Labem se v průběhu setu zlepšilo a postupně začalo manko snižovat. Po patnácti výměnách byl stav 10:5 pro Jihostroj. Pětibodový náskok se postupně ztenčoval na 12:8 a 13:11.

Ústečtí posléze snížili na rozdíl jednoho bodu. Budějovice si držely náskok za stavu 17:16 a 18:17. Až dalším míčem opět odskočily na rozdíl dvou bodů. Domácí pak sice opět snížili a drželi se ve hře, ale hosté při vedení 23:22 uhráli první setbol. Ten ale neproměnili. Naopak druhou možnost již využili a vyhráli 25:23.

Druhá sada byla méně vyrovnaná. Ústí vedlo za stavu 2:1, ale to bylo kromě stavu 6:5 naposledy. Jihostroj otočil stav na 9:7 a pak následně navyšoval vedení – 12:8, 16:11 a 20:14. Závěr druhého setu patřil rozjetému hostujícímu týmu, který nepřipustil žádné snížení a drama. Naopak za stavu 21:15 uhrál dva body a bylo prakticky rozhodnuto. Budějovice set vyhrály 25:17.

Od začátku třetího setu se hosté drželi ve vedení. I když to dlouho bylo o jeden nebo dva body, domácím se nedařilo soupeře dotáhnout. Za stavu 11:12 pak Jihočeši sérií bodů získali náskok 16:12 a 22:16. Ústí nad Labem se na zvrat nezmohlo a třetí set tak Jihostroj vyhrál v pohodě 25:18.

V dalším utkání hrají Budějovice doma. Ve čtvrtek 11. února hostí od 18:00 Zlín.