Shrnutí zápasu 17. 2. 2013

Vítězné utkání s Libercem bylo vynikající reklamou na volejbal

Ve šlágru kola se představili dva nejžhavější favorité na zisk mistrovského titulu v sezóně 2012/2013 a to na půdě loňských mistrů z Českých Budějovic.
18. kolo, so 16. 2. 2013, 18:00
VK Dukla Liberec
3:1
-21, 21, 19, 22

VK Jihostroj České Budějovice: Zapletal, Rojas, Fila, Novotný, Mach, Sukuba - libero Juračka (Kriško, Habr, Michálek). Trenér Jan Svoboda.

VK Dukla Liberec: Burrow, Řezníček, Staněk, Hadrava, Hýský, Zajíček - libero Kopáček (Kaminski, Vodvárka, Správka).

VK Jihostroj České Budějovice: Kriško 19, Rojas 15, Fila 13 VK Dukla Liberec:Hadrava 23, Hýský 14

První set se od začátku vyvíjel podle očekávání a soupeři se nepustili ani na chvilku do většího vedení. Když už se zdálo, že Jihostroj přebírá iniciativu, tak přišlo několik nedorozumění na příjmu a Liberec byl rázem na koni. Tříbodové vedení v koncovce si bohužel severočeši dokázali pohlídat a zvítězili v prvním setu 25:21.

Druhé dějství zastihlo Jihočechy v útlumu a soupeř tak rychle šel do vedení. Střídání Habra za Zapletala a Kriška za Novotného se ukázalo jako klíčové pro vývoj zápasu. Kriško držel po celý zbytek zápasu útočný prapor domácích. Habr pomohl jak na podání tak změnil rytmus hry, což se ukázalo jako klíčové ve druhém setu, který Jihostroj vyhrál 25:21.

Třetí set opět nabídl skvělý volejbal. Jihostroj těžil ze zvýšeného sebevědomí získaného v druhém setu a tlačil na soupeře ve všech činnostech. O těžké míče z hloubi hřiště nahrané se starali nebojácní smečaři Fila s Rojasem, ke kterým se přidal chvílemi famózní obranou David Juračka. Podání bylo v této sadě vynikající hlavně na straně domácích, kteří nakonec získali set 25:19.

Grandiózní čtvrtý set se rozběhl a nenechal diváky ani chvilku vydechnout. Tvrdé útoky, skvělé zákroky v poli, razantní podání to vše si užívalo 1500 diváků v českobudějovické sportovní hale. Set gradoval vyrovnanou koncovkou, kdy se již zdálo, že Jihostroj získal definitivně navrch. Ale Liberečtí bojovali a dostali se dokonce do vedení 21:19, ale výborná obrana a útočná potence (a štěstí) Kriškova, přehoupla vedení ve prospěch domácích 23:22. Na podání Fila, který tvrdým úspěšným servisem pomohl k 24 bodu. Na podání znovu Fila, který nezaváhal a nekompromisním servisem ukončil povedené utkání esem 25:22.

Výbuch nadšení a bouřlivý potlesk udělali tečku za tímto zábavným večerem. Utkání bylo nejlepší pozvánkou na příští zápas s Ústím nad Labem, které se představí na palubovce v sobotu 2.3.2013.