Shrnutí zápasu 28. 10. 2012

Jihostroj versus Ostrava 3:0 aneb jihočeská sněhová nadílka

Tuto sobotu s v českobudějovické sportovní hale sešlo téměř 1200 diváků, kteří vytvořili úžasnou atmosféru, která vyústila v celkem hladké vítězství Jihostroje nad hosty z Ostravy.
2. kolo, so 27. 10. 2012, 18:00
VK Ostrava
3:0
20, 16, 18

VK Jihostroj České Budějovice: Zapletal, Novotný, Mach, Sobotka, Pláteník, Rojas, libero – Juračka. Trenér – Jan Svoboda. Střídali – Sobotka, Kriško, Fila.

VK Ostrava: Haník, Wolff, Michalovič, Fořt, Mauler, Široký, libero – Václavík. Trenér – Šmejkal Zdeněk. Střídali: Záhorský.

Nejvíce bodů: Novotný 15, Pláteník 10, Rojas 8 - Michalovič 9, Mauler 9, Fořt 8

Zápas se odehrával před početnou návštěvou fanoušků za což byli aktéři na palubovce vděčni a možná proto byla vidět v celém zápase výrazná snaha a bojovnost z obou stran.

První set duelu s Ostravou byl vyrovnaný, nicméně postupně se začínala projevovat síla domácích spolu se skvělými fanoušky a tak Budějovičtí nakonec získaly sadu v poměru 25:20

Tříminutová pauza přinesla dojemnou scénu, kterou zrežíroval Jihočeský klub na počest dlouholetého trenéra Jaroslava Štarka, který letos ukončil svou obětavou trenérskou činnost, za což mu klub poděkoval před téměř 1200 diváky, kteří ho odměnili aplausem.

Ve druhé sadě se poprvé budějovickému publiku představil reprezentační blokař Vladimír Sobotka, který nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům. V tomto dějství byl Budějovický Jihostroj na koni již od samého počátku a udržoval si celkem luxusní vedení 5 a více bodů po celý set. Závěr Budějovičtí hrdinové ještě vyšperkovali a dovedli druhý set k vítězství 25:16.

Třetí sada dostala za stavu 16:10 příchuť jednoznačnosti, a proto trenér Svoboda dal šanci v loňské sezóně těžce zraněnému Tomáši Filovi a poté taky nováčkovi Jihostroje Michalu Kriškovi. Konečný účet závěrečného setu 25:18.

Trenér Svoboda:Sice jsme byli lepší a celý zápas jsme byli vedoucím týmem, nicméně výkon se mi zdál zabržděný či zakřiknutý, což může být důsledek úmorné cesty z Berlínské mise a také prohra v Německu mohla na hráčích zanechat stopu.

Jsem překvapený z početné návštěvy, která dnes zavítala na první domácí utkání tohoto roku a přeji si takto skvělou atmosféru ve všech budoucích utkáních základní části Extraligy. Zároveň všechny srdečně zvu na úterý, kdy budeme potřebovat každou Jihočeskou i Českou hlasivku, neboť úterní mač je pro nás klíčovým utkáním pro vývoj naší skupiny.

Trenér Šmejkal: Chtěli jsme využít únavy a prohry z ligy mistrů, ovšem náš průměrný výkon a mnoho nevynucených chyb nám neumožnilo výrazněji promlouvat do koncovek setů.