Shrnutí zápasu 26. 2. 2016

Jihostroj zdolal Benátky ve čtyřech setech a je v semifinále Českého poháru

Českobudějovičtí volejbalisté bojují v těchto dnech o druhou nejprestižnější českou trofej. Závěrečný turnaj Českého poháru hostí Liberec. A ve čtvrtfinále se zde Jihočechům postavil tým Benátek nad Jizerou, který Jihostroj značně potrápili. České Budějovice ale trpělivým výkonem nakonec udolaly svého soka 3:1 na sety a mohou se těšit na semifinále. Tam narazí na Brno.
Čtvrtfinále, pá 26. 2. 2016, 13:00
VK Jihostroj České Budějovice
VK Benátky nad Jizerou
3:1
20, -13, 22, 17

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Habr, Michálek, Maciel, Kuliha, Sobotka - libero Kryštof. Střídali Červinka a Fila. Trenér Jan Svoboda.

VK Benátky nad Jizerou: Motys, Němeček, Koláček, Škach, Nesvačil, Veselý - libero Ticháček. Střídal Starý. Trenér Miroslav Malán.

Rozhodčí: Kovář - Rychlík.
Čas: 103 minut.

Začátek zápasu vyšel lépe volejbalistům z Českých Budějovic, kteří se rychle dostali do vedení 6:2. Trenér Benátek tak sáhl k oddechovému času, ale jeho týmu to příliš nepomohlo. První technický time-out přišel za stavu 8:2. Benátky se dostaly do kontaktu, když snížily na rozdíl pouhých dvou bodů. Jihočechům se ale v dalších výměnách zadařilo a při druhé povinné pauze byl rozdíl čtyřbodový. Náskok si lídr extraligy přinesl i do koncovky první sady, kterou nakonec získal v poměru 25:20.

Druhá sada byla od začátku mnohem vyrovnanější než sada předchozí. Přesto se v průběhu dostali Středočeši do čtyřbodového trháku. Ten si udržovali i v dalším pokračování setu a dokonce ho navýšili. Trenér Svoboda si tak vyžádal oddechový čas. Benátky ale byly v laufu a připisovaly další bod za bodem. S nadějemi na zisk druhého českobudějovického setu už to nevypadalo příliš optimisticky. Volejbalisté z Benátek nad Jizerou se dostali dokonce do desetibodového vedení 21:11! Středočeši dotáhli druhý set do vítězného konce a srovnali stav utkání na 1:1.

I třetí set začal vyrovnaně a žádný z týmů se výrazně neutrhl. První technický oddechový čas přišel za nejtěsnějšího možného rozdílu 8:7 pro Benátky. Ty získaly i další míč, ale Jihostroj dvěma body v řadě srovnal na 9:9. A neuvěřitelně vyrovnaná sada pokračovala dál. Ani jednomu celku se nedařilo svému soupeři odskočit a stav se vyšplhal na 21:21. Poté se po dlouhé době dostaly do vedení Benátky, ale Jihočeši vzápětí srovnali. Když Jihostroj uspěl i na bloku, dostal se do vedení 23:22. A jelikož uhrál i další dva body, tak si připsal třetí sadu na svůj účet a chopil se vedení 2:1.

Také ve čtvrtém setu viděli diváci v liberecké hale vyrovnanou partii. Až těsně před technickým oddechovým časem odskočili hráči z jihočeské metropole na rozdíl dvou bodů. Ten v dalším průběhu postupně navyšovali, až vedení narostlo na 18:13. Tento náskok už Jihočeši neztratili a v poklidu dokráčeli k vítězství 25:17 a celkově 3:1 na sety.

V semifinále se zítra utkají s Brnem, které zdolalo Ostravu 3:0.