Shrnutí zápasu 21. 3. 2016

Jihostroj nepovolil Zlínu za celé čtvrtfinále ani set a zaslouženě postoupil do semifinále

Poslední utkání čtvrtfinálové série za sebou mají českobudějovičtí volejbalisté. A bylo to nejtěžší utkání. I když zvítězili 3:0, tak závěrečné dvě sady skončily nejtěsnějším možným rozdílem. Jihočeši tak za celou sérii neztratilI ani set a celkem bez problémů postoupili mezi čtyři nejlepší celky UNIQA volejbalové extraligy.
Čtvrtfinále 4, po 21. 3. 2016, 18:00
VSC Fatra Zlín
0:3
-19,-23,-23

VSC Fatra Zlín: Vašíček, Kolář, Hupka, Truong, Mlčúch, Navláčil – libero Obdržálek. Střídali Uchytil, Přikryl a Motyčka. Trenér Roman Macek.

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Maciel, Fila, Sobotka – libero Kryštof. Střídal Kraffer. Trenér Jan Svoboda.

Rozhodčí: Gall - Pecháček.
Čas: 87 minut.
Konečný stav série: 0:4.

Úvod utkání přinesl očekávaný scénář. Hostující Jihostroj se dostal na zlínské palubovce brzy do vedení a už při prvním technickém oddechovém času měl tříbodový náskok. Díky dobrému útoku Českých Budějovic a často chybnému podání domácích odskočili hosté na 12:7 a domácí trenér si vybral oddechový čas. Po jeho skončení ale získal další bod jihočeský celek a vedení tak bylo ještě výraznější. Po druhém technickém time-outu ale začal Zlín snižovat a dotáhl se na rozdíl tří bodů. Na to reagovat trenér Jan Svoboda také oddechovým časem. Poté Moravané zaútočili pouze do anténky a Jihostroj získal sedmnáctý bod. Do koncovky šli hosté s šestibodovým vedením v poměru 20:14. A set také dotáhli do vítězného konce. Nakonec zvítězili Českobudějovičtí 25:19.

I začátek druhé sady začal pro České Budějovice na výbornou. Brzy se dostaly do vedení o tři body, které do prvního oddechového času ještě navýšily. Po jeho skončení se Zlín zvedl a díky jednomu útoku a úspěšnému bloku náskok svého soupeře snížil. Jihočeši dokázali opět odskočit, ale Zlín se nevzdal a dokázal stáhnout rozdíl na jediný bod. Ale když už šlo do tuhého, Jihostroj zařadil vyšší rychlostní stupeň a odskočil. Nicméně domácí se již po několikáté dokázali vrátit do druhého setu a dokonce vyrovnali. Následovala tak zatím nejvyrovnanější koncovka ze všech zápasů čtvrtfinálové série. Když ale za stavu 24:22 pro hosty úspěšně zatloukl balon do země Michálek, byli Jihočeši pouze jediný set od postupu do semifinále.

Také třetí set začal lépe pro Jihostroj. Rychle vedl 4:2, ale Zlín třemi body v řadě dokázal skóre otočit a dokonce vzápětí o dva body odskočit. S náskokem jednoho bodu šli domácí i do prvního technického time-outu. Ale tým z jihočeské metropole dalšími dvěma body otočil. Oba celky se ve vedení stále přetahovaly, ale ani jeden z nich se nedokázal utrhnout do většího vedení. Přesto se v koncovce začaly výkonnostní nůžky trochu rozevírat a Jihostroj prokazoval větší zkušenosti. I když se Zlínští dostali opět do kontaktu, tak si České Budějovice dokázaly vybojovat dva mečboly. První ještě využít nedokázaly, ale při druhém dokázal bodovat Fila a ten tak poslal Jihostroj do semifinále extraligy.