Shrnutí zápasu 15. 10. 2016

Jihostroj zvládl premiérové utkání v nové sezoně. Z Prahy veze plný počet bodů

Takový vstup do soutěže si představovali. Jihostroj sice první sadu v bitvě s ČZU ztratil a zápas tak musel otáčet. To se nakonec povedlo. Následující tři sedy zvládly České Budějovice s naprostým přehledem a na jih Čech vezou tři body za vítězství 3:1.
1. kolo, so 15. 10. 2016, 18:00
VK Lvi Praha
1:3
20, -16, -15, -16

VK Jihostroj České Budějovice: Sobotka, Mach, Michálek, Gevert, Habr, Fila – libero Kryštof. Střídal Kraffer. Trenér Svoboda.

První míč nové sezony putoval na stranu Jihočechů, kteří úspěšně zaútočili. Jinak ale v úvodu tahali za kratší konec a do prvního technického oddechového času šli se ztrátou tří bodů. Jenže na stranu domácího ČZU se připsaly i další dva body a trenér Jihostroje Jan Svoboda tak sáhl i ke klasickému time outu. A nedařilo se ani nadále. Útoky Michálka, Fily nebo Geverta nebyly úspěšné a náskok Pražanů tak stále rostl. Chvilku dokonce domácí vedli už o deset bodů. Vypadalo to tak na klidnou koncovku, která také vzápětí přišla. Ačkoliv po příchodu Kraffera na palubovku se výkon hostů zlepšil, tak nakonec první set Jihočeši ztratili 20:25.

Druhou sadu začali Českobudějovičtí daleko lépe. Dostali se do rychlého vedení o tři body, které si udrželi i do první povinné přestávky. Jenže domácí ČZU hrálo trpělivě a dokázalo snížit na rozdíl pouze jednoho bodu. Ve zlepšeném výkonu pokračovali hosté i dále. Především útoky středem v podání Vladimíra Sobotky byly nebezpečné a bodové. Na řadu tak přišla klidná koncovka i v setu číslo dvě. Jihostroj si v ní vybojoval dokonce jedenácti bodové vedení, které nakonec dotáhl do vítězného konce v poměru 25:16.

Nástup do třetího setu vyšel hostujícím volejbalistům na výbornou. Z prvních pěti výměn uhráli pět a vedli tak 5:0. Jenže Pražané opět stahovali, až se dotáhli na rozdíl dvou bodů. Jenže Jihostroj opět zapnul na vyšší rychlostní stupeň a dokázal svému soupeři odskočit. Při druhém technickém oddechovém čase to bylo dokonce o šest bodů. Náskok se zvyšoval každou další výměnou, až si nakonec hosté dokráčeli pro druhý set, ve kterém zvítězili 25:13.

Čtvrtá sada měla podobný průběh jako dva sety předchozí. Tým z jihočeské metropole měl raketový nástup a během pár minut se dostal do osmibodového vedení 10:2. I nadále Jihostroj kontroloval průběh čtvrté sady a tím i celého zápasu. Své vedení průběžně navyšoval a ČZU nemohlo najít na skvěle hrající hosty žádnou zbraň. Při druhém technickém time outu vedly České Budějovice 16:8. Hostující celek si pohlídal i zbytek duelu a po závěrečné smeči Radka Macha zvítězil Jihostroj 25:16 a celkově 3:1 na sety. Hned v prvním utkání si tak připsaly České Budějovice první vítězství.

Další zápas čeká Jihostroj v pondělí 24. října. Ve Sportovní hale začne utkání s Příbramí ve 20 hodin.