volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 24. 10. 2016

První domácí zápas zvládl Jihostroj na výbornou. Příbram smetl ve třech setech

Úvodní domácí zápas, který byl i televizní, zvládli českobudějovičtí volejbalisté s naprostým přehledem. Od úvodního míče byli lepší ve všech herních činnostech a Příbram zaostávala. První dva sety byly jednoznačné. Třetí sada byla nejvyrovnanější, ale díky skvělému výkonu Sebastiana Geverta uhráli Jihočeši i tento set a po vítězství 3:0 se radují ze tří bodů.
2. kolo, po 24. 10. 2016, 20:00
VK Jihostroj České Budějovice
VK Trox Příbram
3:0
16, 21, 20

VK Jihostroj České Budějovice: R. Mach, Gevert, Kraffer, Sobotka, Habr, Michálek – libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.

VK Trox Příbram: Böhm, M. Mach, Renovica, Poikela, Šestak, Palgut – libero Juračka. Střídali Kupilík, Mikulenka, Rychecký a Kuchař. Trenér Martin Kop.

Rozhodčí: Hudík – Dušek.
Čas: 79 minut.
Nejvíce bodující hráči: Gevert (17) – Böhm (13).

Komentář

Utkání začali na servisu hostující hráči z Příbrami, ale Jihostroj dokázal odztrátovat a uhrál první bod v zápase. Do stavu 3:3 se body přelévaly ze strany na stranu, ale poté začali domácí volejbalisté úřadovat. Uhráli pět bodů v řadě a při prvním technickém oddechovém času tak vedli 8:3. Velkou měrou se o to postaral skvělým servisem kapitán Filip Habr. Hned poté sice Příbram uťala bodovou šňůru domácích, ale Českobudějovičtí získali vzápětí další dva body. Trenér Středočechů si tak vybral první klasický time-out. Hosté zkoušeli všemožné způsoby, aby náskok Českých Budějovic dotáhli, ale ani střídání a oddechové časy jim nepomohly. Skvěle hrál celý jihočeský celek. Dařilo se mu téměř vše, na co sáhl. Do koncovky tak šel Jihsotroj s osmibodovým náskokem. V prvním setu tak zvítězil 25:16.

Druhá sada začala podobně jako ta předchozí. Zpočátku vyrovnaný stav narušila bodová série domácích, kteří tentokrát odskočili o tři body. Toto vedení opět Jihostroj průběžně navyšoval. Za stavu 13:9 přišla jedna z nejhezčích výměn utkání. Po špatném přijmu budějovických volejbalistů mířil balon na jedno z podavačů, k němu doběhl Filip Habr a fotbalovým způsobem ho vrátil do hřiště. Bod ale nakonec putoval na stranu Příbrami. Přesto při druhé povinné pauze vedli Jihočeši už o šest bodů. Když přidal Petr Michálek přímý bod z podání, vedly České Budějovice už 20:13. Jenže Příbramští zbraně nesložili a třemi body v řadě snížili. Domácí trenér Jan Svoboda si tak vyžádal oddechový čas. Ten jeho svěřencům nepomohl a po technické chybě Geverta byli hosté ještě blíže. Poté ale tentýž hráč vyslal svou levou rukou další dělovku a přidal jednadvacátý bod. Nakonec Jihostroj získal druhý set v poměru 25:21, když set ukončil Chilan Gevert.

Vstup do setu číslo tři domácím příliš nevyšel a po prvních třech bodech prohrávali 0:3. To však dokázali budějovičtí borci vzápětí zlikvidovat a začínalo se v podstatě od nuly. Třetí set byl jasně nejvyrovnanějším v celém průběhu zápasu a rozdíly byly maximálně dvoubodové s tím, že byly hned smazány. Při druhém technickém oddechovém času byl tak náskok Jihostroje nejmenší možný, tedy 16:15. Za vyrovnaného stavu se šlo i do koncovky třetí sady, ve které ale domácí volejbalisté odskočili. Při mečbolu poté hosté špatně střídali, dostali červenou kartu a utkání tak bylo ukončeno.

Ohlasy

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice):
Příbram ukázala, že v sezoně nebude lehký soupeř. Utkání sice bylo chudé na bloky, ale zase bylo více ubráněných míčů v poli. Výborně jsme dva sety ztrátovali. Výborně hrál příbramský Böhm, který se prosazoval. Nakonec ale rozhodl potenciál v útoku. V každém setu jsme udělali méně chyb a pomohli si dobrými servisy. Servis rozhodl i třetí set.

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram):
První set Budějovice hrály excelentně. Výborně ztrátovaly, měly přihráno. Hned na začátku si vypracovaly náskok 8:3 a hrálo se jim lépe. Ve druhém setu jsme se sice tolik nezlepšili, přesto to bylo vyrovnanější. Nebyli jsme schopni se domluvit na nahrávku a takový tým jako Budějovice, tak ten to trestá. Třetí set byl také vyrovnaný, ale v koncovce jsme věděli, že Gevert alespoň jeden servis trefí. Udělali jsme velké množství individuálních chyb. Měli jsme i světlé části zápasu, ale ne moc dlouho. Budějovice vyhrály zaslouženě.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 22. 05. 2024

Post univerzála bude patřit dravému mládí

Aktuální zpráva 20. 05. 2024

Zástupci Jihostroje si odnesli ocenění z galavečeru Volejbalista roku