volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 3. 11. 2016

Zápas s Kladnem zapomenut. Jihostroj nedal Ústí šanci

Se třemi novými hráči v základní sestavě vyrukovali volejbalisté Jihostroje na soupeře z Ústí nad Labem. První set nabídl vyrovnaný volejbal se spoustou zvratů, ale ve vyrovnané koncovce se nakonec radovali domácí. Ztracená koncovka hosty rozložila a další dvě sady skončily rozdílem třídy. České Budějovice tak porazily Ústí nad Labem 3:0.
4. kolo, čt 3. 11. 2016, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
SK Volejbal Ústí nad Labem
3:0
23, 16, 15

VK Jihostroj České Budějovice: Michálek, Habr, Todua, Fila, Hackworth, Sobotka – libero Kryštof. Střídali Gevert, Červinka. Trenér Jan Svoboda.

SK Volejbal Ústí nad Labem: Tibitanzl, Boehm, Nesvačil, Nadazdin, Vodvárka, Ulč – libero Kořínek. Střídali Šulava, Hrdý, Kohlmann. Trenér Petr Brom.

Rozhodčí: Němeček - Kořenek.
Čas: 70 minut.
Nejvíce bodující hráči: Hackworth (16) - Boehm (11).

Komentář

Hned začátek zápasu Jihostroji vyšel, když první dva body putovaly na jeho stranu. Ústí však netrvalo dlouho, aby výsledek otočilo. Při prvním technickém oddechovém čase vedli hosté 8:6. I další rozehra skončila ve prospěch Severočechů a ti vedli už o tři body. Českobudějovičtí volejbalisté ale postupnými krůčky stahovali a to především díky Michálkovým bodům. A když se vedle sebe postavili na blok dvě zahraniční akvizice Todua a Hackworth, bylo srovnáno na 12:12. Po Michálkově vytlučeném bloku domácí už opět vedli a trenér Brom si vyžádal time-out. Jenže do další povinné pauzy Ústí opět skóre otevřelo a vedlo 16:15. Za stavu 17:16 pro hosty viděli diváci v českobudějovické Sportovní hale dlouhou výměnu, při které šel balon šestkrát přes síť, a nakonec se opět radovali hráči Ústí. Vše nasvědčovalo vyrovnané koncovce. Zpátky do vedení dostal České Budějovice úspěšným blokem americký univerzál Colin Hackworth. I nadále se hrál vyrovnaný volejbal s dlouhými výměnami.

Druhá sada začala vyrovnaně, ale poté se domácí volejbalisté utrhli do tříbodového náskoku. Ten se rozhodl ještě o body na dva na už pětibodový trhák. Při druhém technickém time-outu vedl Jihostroj už dokonce 16:10 a vše nasvědčovalo tomu, že si České Budějovice druhý set pohlídají. I do koncovky si Jihočeši přenesli více než luxusní náskok a za stavu 22:14 už téměř nikdo nepochyboval o vítězství domácích. Přesto trenér Petr Brom ještě sáhl k oddechovému času.

Nástup do třetího setu měli Českobudějovičtí doslova raketový! Z prvních devíti výměn jich hned osm získali na svoji stranu. Ani nadále nebylo ve třetí sadě co řešit. Domácí sbírali body jak na běžícím pásu a šli si pro tři body. I při druhém technickém time-outu bylo vedení domácích drtivé – 16:9. A tak ani v tomto setu nebylo žádné drama a Jihostroj zvítězil suverénně 25:19. Tři body tak zůstaly v Českých Budějovicích.

Další zápas hraje Jihostroj na palubovce Liberce. Začátek je naplánován na sobotu 5. listopadu od 18 hodin.

Ohlasy

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice):
My jsme chtěli vyzkoušet jinou sestavu i přes to, že jsme byli po porážce z Kladna. To se vždycky na družstvu a souhře trošku projeví. V prvním setu jsem nebyl spokojený, protože spoustu situací jsme neřešili dobře. Myslím, že to bylo i kvůli tomu, že spolu nastoupili hráči, kteří spolu letos ještě nezačali. Poté jsme se začali prosazovat na servisu i v útoku a jsem rád za ten výsledek. Navíc, jak jsem již řekl, jsme ozkoušeli další nové hráče.
Petr Brom (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem):

Budějovice byly doma po prohře na Kladně jednoznačný favorit. Říkal jsem hráčům, že to bude o servisu a přihrávce, což se nakonec potvrdilo ve druhém a ve třetím setu. Budějovice se zklidnily na servisu a začaly nám ubližovat. My jsme měli problém s útokem, hlavně smečaři. Tam jsme čekali více od některých hráčů. To, co se nám stalo v prvním setu, to už se nám stalo asi posedmé. Vedeme, potom uděláme tři fatální chyby a set prohrajeme. To nás sráží. Jsou to individuální věci. Kluci pak chtěli bojovat, ale honili jsme se na čtyřech metrech a našim krajákům se nedařilo.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 17. 04. 2024

Zápas? V očích mám vždy oheň a z uší mi jde kouř, říká Okolić

Aktuální zpráva 16. 04. 2024

Středa od 20:15 – Praha vs. Jihostroj