Shrnutí zápasu 3. 11. 2016

Zápas s Kladnem zapomenut. Jihostroj nedal Ústí šanci

Se třemi novými hráči v základní sestavě vyrukovali volejbalisté Jihostroje na soupeře z Ústí nad Labem. První set nabídl vyrovnaný volejbal se spoustou zvratů, ale ve vyrovnané koncovce se nakonec radovali domácí. Ztracená koncovka hosty rozložila a další dvě sady skončily rozdílem třídy. České Budějovice tak porazily Ústí nad Labem 3:0.
4. kolo, čt 3. 11. 2016, 18:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
3:0
23, 16, 15

VK Jihostroj České Budějovice: Michálek, Habr, Todua, Fila, Hackworth, Sobotka – libero Kryštof. Střídali Gevert, Červinka. Trenér Jan Svoboda.

SK Volejbal Ústí nad Labem: Tibitanzl, Boehm, Nesvačil, Nadazdin, Vodvárka, Ulč – libero Kořínek. Střídali Šulava, Hrdý, Kohlmann. Trenér Petr Brom.

Rozhodčí: Němeček - Kořenek.
Čas: 70 minut.
Nejvíce bodující hráči: Hackworth (16) - Boehm (11).

Hned začátek zápasu Jihostroji vyšel, když první dva body putovaly na jeho stranu. Ústí však netrvalo dlouho, aby výsledek otočilo. Při prvním technickém oddechovém čase vedli hosté 8:6. I další rozehra skončila ve prospěch Severočechů a ti vedli už o tři body. Českobudějovičtí volejbalisté ale postupnými krůčky stahovali a to především díky Michálkovým bodům. A když se vedle sebe postavili na blok dvě zahraniční akvizice Todua a Hackworth, bylo srovnáno na 12:12. Po Michálkově vytlučeném bloku domácí už opět vedli a trenér Brom si vyžádal time-out. Jenže do další povinné pauzy Ústí opět skóre otevřelo a vedlo 16:15. Za stavu 17:16 pro hosty viděli diváci v českobudějovické Sportovní hale dlouhou výměnu, při které šel balon šestkrát přes síť, a nakonec se opět radovali hráči Ústí. Vše nasvědčovalo vyrovnané koncovce. Zpátky do vedení dostal České Budějovice úspěšným blokem americký univerzál Colin Hackworth. I nadále se hrál vyrovnaný volejbal s dlouhými výměnami.

Druhá sada začala vyrovnaně, ale poté se domácí volejbalisté utrhli do tříbodového náskoku. Ten se rozhodl ještě o body na dva na už pětibodový trhák. Při druhém technickém time-outu vedl Jihostroj už dokonce 16:10 a vše nasvědčovalo tomu, že si České Budějovice druhý set pohlídají. I do koncovky si Jihočeši přenesli více než luxusní náskok a za stavu 22:14 už téměř nikdo nepochyboval o vítězství domácích. Přesto trenér Petr Brom ještě sáhl k oddechovému času.

Nástup do třetího setu měli Českobudějovičtí doslova raketový! Z prvních devíti výměn jich hned osm získali na svoji stranu. Ani nadále nebylo ve třetí sadě co řešit. Domácí sbírali body jak na běžícím pásu a šli si pro tři body. I při druhém technickém time-outu bylo vedení domácích drtivé – 16:9. A tak ani v tomto setu nebylo žádné drama a Jihostroj zvítězil suverénně 25:19. Tři body tak zůstaly v Českých Budějovicích.

Další zápas hraje Jihostroj na palubovce Liberce. Začátek je naplánován na sobotu 5. listopadu od 18 hodin.

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice):
My jsme chtěli vyzkoušet jinou sestavu i přes to, že jsme byli po porážce z Kladna. To se vždycky na družstvu a souhře trošku projeví. V prvním setu jsem nebyl spokojený, protože spoustu situací jsme neřešili dobře. Myslím, že to bylo i kvůli tomu, že spolu nastoupili hráči, kteří spolu letos ještě nezačali. Poté jsme se začali prosazovat na servisu i v útoku a jsem rád za ten výsledek. Navíc, jak jsem již řekl, jsme ozkoušeli další nové hráče.
Petr Brom (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem):

Budějovice byly doma po prohře na Kladně jednoznačný favorit. Říkal jsem hráčům, že to bude o servisu a přihrávce, což se nakonec potvrdilo ve druhém a ve třetím setu. Budějovice se zklidnily na servisu a začaly nám ubližovat. My jsme měli problém s útokem, hlavně smečaři. Tam jsme čekali více od některých hráčů. To, co se nám stalo v prvním setu, to už se nám stalo asi posedmé. Vedeme, potom uděláme tři fatální chyby a set prohrajeme. To nás sráží. Jsou to individuální věci. Kluci pak chtěli bojovat, ale honili jsme se na čtyřech metrech a našim krajákům se nedařilo.