Shrnutí zápasu 12. 12. 2016

Válec! Jihostroj nedal Zlínu v televizním utkání sebemenší šanci

Naprosto bez problémů zvládli českobudějovičtí volejbalisté zápas 10. kola UNIQA extraligy, ve kterém přivítali Zlín. Repríza loňského čtvrtfinále se odehrála před televizními kamerami a Jihostroj se prezentoval v tom nejlepším světle. Po totální nadvládě na palubovce zvítězil jednoznačně 3:0 na sety.
10. kolo, po 12. 12. 2016, 18:00
VSC Fatra Zlín
3:0
10, 19, 16

VK Jihostroj České Budějovice: Gevert, Michálek, Mach, Habr, Fila, Sobotka – libero Kryštof.

VSC Fatra Zlín: Navláčil, Porubský, Kostoláni, Přikryl, Kolář, Hupka – libero Obdržálek. Střídali Bláha, Čechmánek, Motyčka, Barák, Čech.

Čas: 65 minut.
Nejvíce bodující hráči: Gevert (17) - Motyčka (7).
Diváci: 547.
Rozhodčí: Pecháček - Grabovský.

Zápas začal na podání Chilan Gevert, ale jeho dělové podání dokázali hosté dostat do hry a ujali se vedení 1:0. Jenže Jihostroj díky výbornému servisu a kvalitním blokům odskočil na 5:2. A do prvního technického oddechového času se náskok navýšil na 8:3. Výborná hra domácích pokračovala i nadále. Když Gevert přidal eso, bylo to už 13:6. Následně přidal Zlín technickou chybu a náskok už byl osmibodový. V prvním setu byl opravdu k vidění rozdíl třídy. České Budějovice přidávaly jeden bod za druhým a nakonec získaly první set v poměru 25:10 a za necelých dvacet minut bylo hotovo.

Ve druhé sadě ztratil Jihostroj první dvě rozehry, ale vzápětí dokázal skóre vyrovnat. Dokonce ho velmi rychle otočil na svoji stranu a rázem vedli domácí o dva body. Jenže Zlín se nenechal přejet jako v prvním setu a byl tentokrát vyrovnaným soupeřem. Jenže Jihočeši v jednu chvíli uhráli čtyři body v řadě a rázem tak měli namířeno k zisku druhého setu. Výborně se v útoku prezentoval mimo Geverta také Michálek. Ten v kooperaci se Sobotkou byl také dvakrát úspěšný na bloku a díky tomu si Českobudějovičtí vypracovali šest setbolů. Po využití druhého z nich vedl Jihostroj 2:0 na sety.

Set s pořadovým číslem tři odpálil na servisu opět Gevert a domácí hned vedli 2:0. Do prvního technického oddechového času šli domácí se čtyřbodovým rozdílem. Jenže i další dva body putovaly na stranu Jihostroje a hostující trenér si tak vyžádal time-out. I v dalším průběhu českobudějovičtí volejbalisté své vedení navyšovali a vypadalo to na klidný závěr třetího setu. Ten také přišel a České Budějovice nakonec zvítězily v poslední sadě 25:16 a celkově 3:0.

I další zápas Jihostroje bude v domácím prostředí. Už v sobotu 17. prosince přivítá ve Sportovní hale od 18 hodin ČZU Praha.

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice)
Jsem rád, že jsme podali takový výkon. Těší mě, že jsme za tři sety neudělali chybu při útoku na ztrátu. To se nám dříve nestávalo. S takovou procentuální úspěšností se pak těžko vzdoruje. Byl to z naší strany jeden z těch lepších výkonů a doufám, že jsme tak navázali na výkony z předchozích zápasů. Teď nás čeká domácí utkání s Prahou a odveta Vyzývacího poháru. Doufám, že to odehrajeme podobně.

Roman Macek (trenér VSC Fatra Zlín)
Budu dneska opravdu krátký, protože ani nemám právo dnes cokoliv hodnotit. Domácí nás jednoznačně přehráli. Z naší strany to byl velice nepovedený výkon. A to volím slušná slova. Dělali jsme dětské chyby. Z naší strany to byl hrozný volejbal. Ale respekt k domácímu servisu. Letos na nás nikdo takhle nepodával. My jsme se s tím absolutně nesrovnali.