Shrnutí zápasu 28. 1. 2017

Jihočeši nedali Liberci šanci a v líbivém zápase vyhráli 3:1

Č E S K É  B U D Ě J O V I C E - Volejbalisté VK České Budějovice porazili ve šlágru 16. kola tým Liberce 3:1. Zaplněná sportovní hala viděla parádní podívanou.
16. kolo, so 28. 1. 2017, 19:30
VK Dukla Liberec
3:1
15, -19, 17, 22

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Todua, Fila, Hackworth - libero Kryštof. Střídali: Červinka, Sobotka, Kuliha.

VK Dukla Liberec: Staněk, Janouch, Stolc, Patucha, Leikep, Správka - libero Kopáček. Střídali: Kramár, Galabov, Veselý, Piskáček.

Rozhodčí: Němeček – Kvarda
Nejvíce bodující hráči: Fila 20 - Patucha 15
Diváků: 1 320
Čas utkání: 134 minut

První set se začal rýsovat již během úvodních 13 bodů. Domácí Jihostroj měl od stavu 6:4 navrch a v dalších výměnách si získal tří až čtyřbodové vedení, které postupně navyšoval. Za stavu 17:11 vykryl Habr těžkou smeč a míč následně získali domácí, čímž potvrdili pohodu v této části hry. Při další výměně trojblok vedený Machem zablokoval útok Patuchy – 19:11. Fila přiblížil České Budějovice k zisku sady útokem zleva a setbol při další rozehře vybojoval úspěšným blokem Todua – 24:14. První šanci ještě Liberec odvrátil, ale set pak ukončil útokem zprava Hackworth – 25:15.

Ve druhé sadě si sice domácí dokázali znovu v úvodu vytvořit i tříbodový náskok, ale od stavu 8:5 byli ve výměnách efektivnější hosté. Kapitán Správka nejprve snížil šikovnou tečí za síť a následně zaznamenal i eso – 8:7. Liberec pak šel do vedení 10:11, když vytloukl na bloku Macha. V dalších výměnách opět domácí dokázal zatlačit a navýšil postupně své vedení na 11:16. Tím získal rozhodující náskok a set vyhrál 19:25.

Třetí set znovu začal lépe Jihostroj a po bodové sérii vedl 8:4. Po technickém oddechovém času měli naopak lepší útoky hosté a snížili na 10:8. Jihočeši se ale dotáhnout nenechali a hned si vzali čtyřbodové vedení zpět. A do poslední fáze setu ho dokázali navíc ještě navýšit. Za stavu 22:15 sice Fila podal do autu, ale to už domácí až tolik mrzet nemuselo. Třiadvacátý bod získal útokem středem Sobotka a první setbol pak uhrál Michálek – 24:17. Po delší výměně set následně ukončil dalším útokem středem Mach – 25:17.

Čtvrtá sada nabídla velkou přetahovanou. Často se hrály dlouhé výměny, které diváky musely bavit. Průběh setu byl 2:1, 5:3, 8:5 a 11:10. Mach pak při útoku neuspěl proti jednobloku Leikepa a bylo srovnáno. Důrazem nad sítí ale další tři body získali domácí a znovu šli do vedení – 14:11. Zaplněné tribuny pak tleskaly, když šestnáctý domácí bod vybojoval Habr a zvýšil na 16:12. Fila tvrdým útokem zleva nedal blokařům Liberce šanci a zvýšil na rozdíl pěti bodů. Jihostroj ani v dalších výměnách nedal soupeři prostor k dramatu a zápas ukončil podáním do sítě Patucha - 25:22.

René Dvořák (trenér VK České Budějovice): Jsem rád, že jsme v zápase, ve kterém přišlo letos nejvíce diváků, ukázali bojovný výkon. Liberec jsme přehráli na servisu i v obraně. Zvládali jsme i útok. Bojovali jsme s nadšením a uhráli i těžké výměny. Pochvalu si zaslouží Tomáš Fila.

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Největší rozdíl byl v dohrávání vysokých balonů. Budějovice v tom měly vysokou úspěšnost a to byl rozhodující moment utkání.