Shrnutí zápasu 30. 10. 2012

Jihostroj opět přepisuje dějiny, nad Budvou zvítězil 3:0

Budějovičtí volejbalisté na své první vítězství na domácí palubovce v lize mistrů čekali velmi dlouho. Letos však zvítězili hned v prvním domácím utkání. Skvělým teamovým výkonem se jim podařilo přehrát bojovný a zkušený team Budvanske Rivijery 3:0 a připsat si tři velmi cenné body do dalších bojů v základní skupině.
2. kolo, út 30. 10. 2012, 18:00
Budvanska Rivijera Budva
3:0
25, 18, 22

VK Jihostroj České Budějovice: Rojas, Mach, Novotný, Sukuba, Zapletal, Pláteník, libero – Juračka (Habr)

Budvanska Rivijera Budva: Cacic, Cuk, Petrovic, Venno, Suljagic, Maksimovic, libero – Rasovic (Dukic, Vujovic)

Nejvíce bodů: Novotný 18, Pláteník 15. - Venno 14, Cacic 13. Rozhodčí: Kondakov, Nastase. Hráč zápasu dle CEV: Jakub Novotný

První výrazný náskok v úvodním setu zařídil kvalitním servisem Petr Pláteník, kterého na podání udržela i obětavá hra libera Juračky v poli. Jihostroj rychle soupeři odskočil na rozdíl 4 bodů a tento slibný náskok si držel až do stavu 22:18. V tuto chvíli, však jako by se hráči zalekli snadného vítězství a řadou vlastních chyb nechali soupeře otočit průběh setu na 22:23. Vyrovnaná koncovka, ve které držel domácí nad vodou dobře útočící univerzál Novotný, se táhla až do stavu 25:25 kdy kapitán Sukuba dvěma těžkými servisy odtáhl soupeře od sítě a ten v útoku jednou chyboval a podruhé byl zablokován.

Druhý set již takové drama nenabídl. Domácí hráči se ujali vedení za stavu 14:9, které esem zařídil univerzál Novotný. Agresivní hrou pak domácí nepřipustili žádné drama do koncovky a soupeř dokonce vystřídal i zkušeného nahrávače Petroviče. Domácí pak pohodlně dohráli set do vítězného stavu 25:18.

Po jasné koncovce druhého setu však soupeř nehodlal vyklidit pole a ujal se vedení 5:9. Tento náskok však naštěstí hosté udrželi pouze do stavu 13:13 kdy smečař Pláteník zavelel několika uhranými balony ke zvratu v setu. Až do stavu 21:21 byl set vyrovnaný, zde však přišla chvíle smečaře Rojase, který uhraným míčem, esem a chyceným těžkým balonem v poli, zajistil domácím dvoubodový náskok. Dvěma vlastními chybami pak Černohorci ukončili třetí set za stavu 25:22.

Trenér hostí Reljic Sinisa: Máme velmi zkušený team, ale posledních několik zápasů nám dělá obrovský problém dohrávání koncovek. Svou hru jsme byli schopni hrát pouze v závěru prvního setu a na úvod třetího. Nahravači obou teamů jsou velice zkušení hráči, ale nás dnes zklamala zejména hra našeho universála, který útočil na pouhých 33% a byl tak zcela zastíněn hrou domácího Novotného.

Trenér domácích Svoboda Jan: Dnes jsme soupeře přehráli zejména na útoku a servisu a to hlavně na útoku po dobrém příjmu. V některých činnostech jsme však za soupeřem zaostávali a to na příjmu a v poli. Utkání nebylo vůbec lehké a řekl bych, že bylo dokonce vydřené. Soupeř disponuje velmi zkušeným nahrávačem, který má za sebou angažmá po celé Evropě a léta kryl záda Grbičovi v Srbském nároďáku. My jsme ale dnes zahráli jako team a každý pomohl k vítězství svým dílem.

Nejvíce bodující hráč Novotný Jakub: Naše skupina by měla být lehčí, ale v lize mistrů je asi těžké opravdu narazit na lehkou skupinu. Po sprše v Berlíně, kde jsme moc chtěli vyhrát a možná jsme byli i přemotivovaní si tohoto vítězství velmi ceníme. Ziskem 3 bodů jsme i v tabulce trochu odskočili. V prvním setu jsme si nervozitou trochu zkomplikovali situaci a já vždycky žertuju, že pokud nevedeme o 10 bodů je to málo, ale tím že jsme set zvládli z nás nervozita opadla. Diváci nás v koncovkách hnali dopředu a také oni se zasloužili o naše vítězství. Doufám, že naší první výhrou v lize mistrů si i oni přišli na své a budou nás i nadále takhle skvěle podporovat.