Shrnutí zápasu 12. 12. 2012

Jihostroj porazil Berlín a předvedl výkon z planety jménem Liga Mistrů

"Ty hrajou jak z jiný planety!" ... "To je úplně jiný mužstvo!" Tyto a další podobné komentáře zaznívaly v ochozech sportovní haly v dnešním zápase Jihostroje proti Berlínu. Hráči Jihostroje dali zapomenout na nezdary v domácí Uniqa extralize. V dnešním zápase nejvyšší evropské klubové soutěže předvedli výkon blížící se hranici jejich potenciálu a zaslouženě slaví postup do poháru CEV.
6. kolo, st 12. 12. 2012, 18:00
Berlin Recycling Volleys
3:1
-21,17,23,23

VK Jihostroj České Budějovice: Zapletal, Pláteník, Rojas, Mach, Sobotka, Kriško, libero – Juračka. Střídali: Novotný, Sukuba, Michálek.

Berlin Recycling Volleys: Shoji, Kromm, Touzinsky, Fischer, Kmet, Spirovski, Libero - Kryštof. Střídali: Carroll, Kuhner, Galandi, Hohne, Sikiric.

Nejvíce bodující hráči České Budějovice: Rojas 21, Pláteník 20, Mach 12 Nejvíce bodující hráči Berlín: Carroll 14, Fischer 13,

První set zápasu o postup do poháru CEV se pro domácí borce nevyvíjel od začátku zrovna příznivě. Nedařil se zejména servis a následná obrana byla neúčinná proti dobře přihrávajícímu soupeři. Po sérii neúspěchů Rojase přišel na scénu Michálek spolu s Novotným, kteří nezklamali, ale ani výrazně nepomohli ke zvratu v setu. Jihostroj tak prohrál první set 25:21.

Dějství druhé se odehrávalo podle zcela jiných not. Jihostroj se trefil do servisu a začal efektivněji ztrátovat. Univerzál Novotný a navrátivší Rojas se rozehráli a přidávali potřebné body pro Jihostroj. Dlouho byl stav vyrovnaný až přišel na podání Rojas a zařídil rozhodující únik v setu. Povzbuzeným Jihočechům přála i paní Štěstěna a tak při konečném účtování setu, bylo na ukazateli skóre krásných 25:17 ve prospěch domácích.

Třetí sada nabídla pohledný volejbal z obou stran a oko diváka se mělo na co dívat. Rozjetý Jihostroj se dostal do výrazného vedení a vypadalo to na jednoznačnou záležitost, ovšem proti byli berlínští, kteří se několika dělovými servisy vrátili do zápasu. V hale by se krve nedořezal, publikum zkoprnělo a utichlo. V tuto kritickou chvíli se chopil iniciativy moderátor David Kropík a diváky skrze nové reproduktory znovu probudil. A ono to opravdu pomohlo, místo praskajících reproduktorů se ozval silný melodický hlas, na který diváci pozitivně zareagovali. Pulzující hala vlila našim heroes novou krev do žil. Nevynucené chyby Berlína poskytly Jihostroji dva body k dobru a to už našim hráčům stačilo k úspěšnému završení setu 25:23.

Čtvrtá sada byla od začátku do konce vyrovnaná. Na palubovce se odehrával boj o každý míč, který diváci oceňovali bouřlivým potleskem. Spolehlivě bodovali Peter Pláteník s Andym Rojasem, doplněni výborně hrajícím Machem a dirigovaní přesným Petrem Zapletalem se rvali o každý bod a vypadalo to na velmi dramatickou koncovku. Ta ale skončila dříve než začala, neboť zablokovaný středový hráč Berlína znamenal překvapivou výhru Jihostroje. Set a zápas tak skončil nepřirozeně rychle a náhle 25:23!

Sladkou tečkou za zápasem je postup do poháru CEV, který si naši chlapi vybojovali právě proti Berlínu. Ostatní soupeři v boji o pohár CEV zaváhali a umožnili tak Jihostroji pokračovat v jízdě pohárovou evropou.

Trenér Svoboda: Zlepšený servis a vystřídání na postu diagonálního hráče se ukázalo jako klíč k tomuto zápasu. Podali jsme bojovný výkon, kdy jsme dokázali ustát tlak soupeře a pomoci si v těžkých momentech utkání. Děkuji fanouškům za podporu byli výborní.