19. kolo, so 10. 2. 2018, 18:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
3:0
25:10, 25:22, 25:15

Volejbalisté Jihostroje dnes nastoupili do 19. kola UNIQA extraligy v základní sestavě: Mach, Křesťan, Palgut, Kraffer, Halaba, Ondrovič a na libero se po krátké absenci vrátil reprezentant Martin Kryštof.

Úvodní set byl pro Jihostroj jednoznačnou záležitostí. Na straně domácích výborně útočil mladý smečař Jirka Kraffer a Filip Křesťan. Stav před koncovkou 19:9 pro Jihočechy naznačoval, že první sadu získají domácí, a tak se i po chvíli stalo. První set získaly České Budějovice hladce poměrem 25:10.

Druhý set začal vyrovnanou partií a stav se přeléval ze strany na stranu. Opět výborně útočil domácí univerzál Filip Křesťan i smečař Jirka Kraffer a také na straně hostů byl svými útoky i blokem vidět českobudějovický odchovanec Martin Tibitanzl. V závěru druhého setu přišel na hřiště Tomáš Fila místo Kraffera. Druhou sadu ukončil smečař Pawel Halaba zadním útokem z pipu a Jihostroj zvítězil 25:22.

Ve třetím setu dostali příležitost mladí hráči. Hlavní trenér René Dvořák poslal na hřiště nejprve Josefa Poláka místo blokaře Petra Ondroviče a v polovině sady přišel i mladý univerzál Marek Šotola místo Filip Křesťana.

Vyjádření po utkání:

René Dvořák (trenér VK Jihostroj): Jak jsem avizoval už před zápasem, že musíme zatlačit Ústí servisem, tak to se nám povedlo. Dávali jsme dnes velmi slušný servis a velmi dobře jsme dnes chytali v poli. Nedělali jsme tolik chyb na ztrátu nebo po servisu soupeře. Já v naší hře pořád vidím chybičky na bodový balony a pár drobností, ale dnes jsme se s tím vypořádali velmi slušně.

Radek Mach (kapitán Jihostroje): Čekal jsem, že to bude vyrovnanější zápas, protože jsem v televizi viděl pondělní zápas, kde se mi moc líbilo, jak kluci z Ústí hráli. My jsme je dnes k ničemu nepustili našim servisem. To nás zdobilo hlavně v prvním a ve třetím setu. Ve druhém setu jsme tolik podáním netlačili a oni umí hrát, když mají přihráno, ale drželi jsme s nimi krok až do koncovky, kde se nám opět tři servisy povedly. Dnes to byl zvláštní zápas, ale jsme rádi za tři body.

Petr Brom (trenér Ústí nad Labem): Budějovice už předem avizovaly, že vsadí na servis a dnes nás opravdu rozstříleli servisem. My jsme měli problémy s přihrávkou a co jsme odútočili, to Budějovice pochytaly. Dnes nebyla moc velká šance.

Martin Tibitanzl (blokař Ústí nad Labem): Tady je vždy super atmosféra, akorát nám to dnes nevyšlo.  Dnes nás Jihostroj převálcoval servisem a my jsme to neustáli na přihrávce.

Jihostroj České Budějovice - SK Ústí nad Labem 3:0 (25:10, 25:22, 25:15)

Rozhodčí: Dušek P. , Marschner R. .

Sestava Jihostroje: Palgut, Mach, Křesťan, Halaba, Ondrovič, Kraffer. Libero: Kryštof. Střídali: Fila, Polák, Šotola.

Hlavní trenér: René Dvořák

Sestava Ústí nad Labem: Kramár, Tibitanzl, Bartůněk, Voth, Vanags, Vodvárka. Libero: Pondělíček. Střídali: Bartůněk V., Průcha, Šulava.

Hlavní trenér: Petr Brom

Autor: Blanka Popelková