25:9,25:17,25:19

VK Jihostroj České Budějovice: Palgut, Mach, Michálek, Ondrovič, Fila, Šotola. Libero: Kryštof.

SK Volejbal Ústí nad Labem: Kramár, Tibitanzl, Bartůněk, Prajzler, Voth, Bartůněk, Libero: Kořínek. Střídali: Šulava, Vodvárka

Trenér Jihostroje René Dvořák vsadil na základní sestavu s mladým univerzálem Markem Šotolou. Druhá strana, vedená Petrem Bromem, nastoupila v osvědčené sestavě s univerzálem Kramárem, jenž se stal nejvíce bodujícím hráčem základní části extraligy.

Utkání zahájil smělým útokem Marek Šotola. Domácí vyborně servírovali a do prvního oddechového času vstupovali za vedení 8:2. Po celou dobu první sady si lídr labulky držel velký náskok ve vedení. Hostům se nedařilo v útoku a stav 20:7 pro Jihostroj napovídal, kdo bude vítězem první sady. První set ukončil smečař Tomáš Fila. Budějovice přehrály Ústí velkým rozdílem 25:9.

Ve druhém setu se tým Petra Broma rozehrál, ale domácí Jihostroj si držel bodové vedení pevně v rukou a do druhého oddechového času vstupoval za vedení 16:9. Bodoval Šotola i Ondrovič. Za stavu 24:17  vzal ještě René Dvořák oddechový čas, ale vzápětí už Marek Šotola set ukončil (25:17).

Třetí sada byla nejvyrovnanější (11:11). Tým Petra Broma bojoval, ale eso Marka Šotoly posunulo skóre do dvoubodového vedení (13:11). Výborně servíroval Kramár a Ústí opět dorovnalo na 15:15. Vyrovnaný vstup do závěrečné koncovky přerušil oddechový čas Petra Broma.  V závěru se hostům nepovedl servis a úspěšný jihočeský dvojblok set ukončil.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj): Vstoupili jsme do zápasu jako uragán. Dobrým servisem a soustředěně. Ve druhém setu Ústí vystrčilo růžky, ale i to jsme si uhráli v pohodě. Ve třetím setu bylo těžké udržet koncentraci z prvního setu, možná jsme malinko polevili. Ústí dobře podávalo a drželo s námi krok do stavu 19:19. Ale v domácím prostředí u nich doma to bude určitě daleko těžší. Radek Mach (kapitán Jihostroje): Začátek play off jsme zvládli. Dařilo se nám na servisu a doufám, že si tento výkon přeneseme i do Ústí nad Labem. Hosté: Petr Brom (trenér Ústí nad Labem): Dnes se vůbec neprosazovali smečaři. Měli jsme z Budějovic až příliš velký respekt. Bojovnost na Budějovice nestačí. Jihostroj byl dnes ve všech činnostech lepší. . Šulava Marek (kapitán Ústí nad Labem): Nepředvedli jsme výkon hodný play off. První set nemá cenu komentovat, skóre hovoří za vše. Musíme se odpíchnout od vydařených částí zápasu.