VK Jihostroj České Budějovice: Palgut, Mach, Křesťan, Halaba, Ondrovič, Fila. Libero: Michálek.

SK Volejbal Ústí nad Labem: Kramár, Prajzler, Tibitanzl, Bartůněk, Voth, Vanags. Libero: Pondělíček. Střídali: Kořínek, Vodvárka, Průcha.

Rozhodčí: Kavala, Spáčil.
Čas: 78 minut.

Hlavní trenér René Dvořák poslal na palubovku pozměněnou základní sestavu. S nahrávačem Filipem Palgutem nastoupili smečaři Pawel Halaba a Tomáš Fila, blokaři Radek Mach a Peter Ondrovič a univerzál Filip Křesťan. Na pozici libera zaskočil výjimečně smečař Petr Michálek. Martin Kryštof kvůli nemoci zůstal doma.

V úvodním setu se domácímu týmu dařilo v obraně na síti a na servisu. Do koncovky první sady vstupoval Jihostroj se suverénním  náskokem 21:12. Dvaadvacátý bod zaznamenal útokem Filip Křesťan, poté jeho spoluhráč Tomáš Fila připsal třiadvacítku.  České Budějovice získaly první set během 25 minut rozdílem 25:19.

Druhý set přinesl vyrovnaný začátek. Začala bitva o každý bod a stav se přeléval ze strany na stranu (7:7). Voth výborně servíroval a přímým bodem z podání posunul hostující Ústí do vedení 9:7.  Jihostroj stále dotahoval a až Filip Křesťan dorovnal na 10:10.  Bromovo Ústí nad Labem dobře přihrávalo, vylepšilo útok a rázem se dostalo do vedení 16:14 a Jihostroj stále dorovnával a pevně držel krok.  V koncovce pomohl skvělým servisem Filip Křesťan, to už domácí vedli 21:19.  Hosté ještě vystřídali, místo Matěje Prajzlera přišel na servis Richard Průcha. Poté opět přišlo jihočeské eso, tentokrát od Pawla Halaby a chvíli potom už stav 25:21 druhý set ukončil.

Ve třetím dějství začal Jihostroj tlačit na podání a byl efektivnější v útoku a vítězství, které domácí tým Reného Dvořáka poslalo do semifinále, na sebe nenechalo dlouho čekat. Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl českobudějovický univerzál Filip Křesťan (15 bodů).

Ohlasy hráčů

Filip Křesťan, Jihostroj:
Jsem rád, že jsme to zvládli. Není vždy jednoduché potvrdit roli favorita a jsem moc rád, že jsme to zvládli a dokázali odehrát čtvrtfinále na tři vítězné zápasy.

Martin Pondělíček, Ústí nad Labem:
Od začátku jsme tahali za kratší konec. Jihostroj měl lepší servis a tím nás odtáhl od sítě, také měl Jihostroj lepší blok a my jsme neuhrávali bodové míče.

René Dvořák, VK Jihostroj:
Připadlo mi, že jsme se dnes nedokázali trochu víc nažhavit a nahecovat. Jsem moc rád za postup do semifinále, ale budeme muset začít hrát daleko lepší volejbal, abychom ve finále uspěli.