Shrnutí zápasu 26. 3. 2013

Čtyři utkání Jihostroji stačila k postupu do semifinle

Dramatické utkání, které nechali Jihočeši dojít až do pátého setu, nakonec dopadlo vítězně pro Jihostroj. Jihočeši, kteří vedli dokonce 2:0, nechali brněnské hráče srovnat, a tak o jejich postupu do semifinále Uniqa extraligy musela rozhodnout až pátá zkrácená hra.
ČF4, po 25. 3. 2013, 18:30
Volejbal Brno
2:3
-22,-20,16,22,-7

Volejbal Brno: Fučík, Katona, Smrčina, Mlčuch, Kuliha, Klapal - libero Stanczak. Střídali Ulč a Kubalec.

VK Jihostroj České Budějovice: Zapletal, Novotný, Fila, Rojas, Sobotka, Sukuba - libero Michálek. Střídali Habr, Pláteník, Kriško a Juračka.

V prvních dvou sadách nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo čtvrté utkání skončit jiným výsledkem než 0:3. Jihostroj měl pohodlný náskok dvou setů, a i když koncovka zejména prvního setu byla velmi vyrovnaná, na žádné větší komplikace to nevypadalo.

Brněnští hráči však nesložili zbraně a ve třetím setu se díky velmi kvalitnímu servisu rychle bodově dostali nad Jihočechy a vedení udrželi až do koncovky. Tuto sadu získali v poměru 25:16.

Čtvrtý set byl velmi dramatický a ani jeden ze soupeřů nechtěl dopustit výrazné vedení svého soupeře. Brněnským hráčům se dařilo i nadále udržet vysokou kvalitu servisu a k té přidat i kvalitní útok.

Ve vypjaté koncovce, kterou esem o pásku zakončil Ondřej Kubalec, tak Moravané zvítězili 25:22. Zkrácená pátá sada však byla již opět plně v režii hostů, kteří tak dokázali po jasném vítězství 7:15 ukončit čtvrtfinálovou sérii a postoupit do semifinále v poměru 4:0 na utkání.

Jan Svoboda: "První dva sety byli jasně v naší režii. Ve třetím setu se brňenští neuvěřitelně zvedli a zaslouženě brali dva sety. Ve zkrácené sadě se ale prokázala naše kvalita a my jsme jednoznačně dovedli utkání do vítězného konce. V celé sérii se nám podařilo rozložit zátěž na všechny hráče a tím ušetřit síly do semifinále."

Trenér Malán: Věděli jsme, že série zápasů s Jihostrojem pro nás bude hrozně těžká, protože oni mají tým postavený pro zisk titulů. My jsme je chtěli potrápit, což se trochu povedlo až dnes. Malinko mě mrzí, že jsme v těch předešlých zápasech nedokázali využít drobných chyb, které tým z Českých Budějovic dělal. Dnes už to byla u nás taková poslední křeč - vyrovnání z 0:2 na 2:2 potěší. Za to musím klukům poděkovat, že nesložili zbraně a šli do toho. Bylo vidět, že chtějí ještě do na jih Čech jet. Buďme ale soudní, Jihostroj je na vyšší úrovni než my.“