Shrnutí zápasu 5. 4. 2013

Jihostroj se musel předvést v plné síle aby přemohl Příbram

Ve druhém střetnutí semifinále play-off měli příbramští co napravovat. Po prvním utkání, které skončilo 3:0 pro Jihostroj se mohlo zdát, že jihočeši mají jasně navrch, ale opak byl pravdou a diváci se dočkali pětisetové bitvy, která skončila šťastně pro domácí.
SF2, pá 5. 4. 2013, 18:00
VK Trox Příbram
3:2
17, -28, 22, -18, 11

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Sukuba, Rojas, Pláteník, Habr, Kriško, libero – Michálek, Juračka. Střídali: Zapletal, Novotný, Sobotka, Fila)

VK Trox Příbram: Bezděka, Moník, Leikep, Čížek, Pekárek, Patucha, libero – Švejcar. Střídali: Málek, Sládeček, Anděl, Kuchař

České Budějovice: Pláteník 21, Kriško 20, Rojas 14. Příbram: Patucha 31, Leikep 16, Moník 13.

Vstup do utkání nabídl divákům vyrovnaný volejbal. První technický time out byl odpískán za stavu 8:7 pro domácí. Od té chvíle převzal otěže zápasu mistrovský Jihostroj, který výborným servisem a následnou obranou navýšil vedení až na 16:10. Příbram ještě v závěru snížila při podání Moníka, ale Jihostroj si vedení pohlídal a pohodlně zvítězil 25:17.

Druhá sada začala opět vyrovnaně a stejně jako v prvním setu se České Budějovice dostali do vedení o několik bodů a vše nasvědčovalo podobnému průběhu jako v prvním setu. Ovšem na podání přišel Moník, který se opřel do podání a otočil stav až na 16:15 pro hosty. Ve sportovní hale se tímto úplně změnila atmosféra a napětí bylo přímo hmatatelné. Bojovalo se o každý bod. Budějovice se dostaly k setbolu první, ale nevyužili ho a tak se set protáhl, až do stavu 28:28 kdy Příbram po dvou servisech Bezděky využila první setbol a vyrovnala tak na 1:1 na sety.

Po prohraném druhém setu začali domácí velkým náporem (4:0 a 6:1), jakoby chtěli odčinit zaváhání z druhého setu. Příbram v tuto chvíli hrála druhé housle a stav se zastavil na hodnotě 16:10 pro Jihostroj. Hosté však nesložili zbraně a sérií plachtících podání, které dělalo domácím přijímajícím hráčům problémy se dotáhli na rozdíl dvou bodů. 22:20 a 23:21. První setbol po perfektním Michálkově příjmu proměnil nekompromisně kapitán Jihočechů Sukuba.

Ve čtvrtém setu se příbramští vzepjali k heroickému výkonu. Jihostroj v tu chvíli marně hledal recept na výbornou obranu hostů. V tuto chvíli viděla jihočeská hala naprosto vyrovnaný boj, který zvedal diváky ze sedadel. Hosté hráli nadšeně a bojovně celý set a zaslouženě si vynutili tiebreak.

V páté sadě se prosazoval hlavně Jakub Novotný, který v průběhu čtvrtého setu střídal Kriška. Za stavu 12:10 pro domácí přišel na servis Filip Habr, dvěma těžkými servisy a jedním esem zpečetil osud Příbrami. Jihostroj Zvítězil 3:2.

Omluvte případné pravopisné chyby, text nepíše profesionál a neprochází pravopisnou kontrolou.

Michal Sukuba: „První set jsme hráli co jsme chtěli, ve druhém setu jsme prohospodařili čtyřbodový náskok a celý set pak prohráli v koncovce. Myslím, že se vše zlomilo ve třetím setu kdy jsme vedli 19:11 a točili jsme na 20:17, Příbram se pak zvedla, začala hrát bojovně, tahali jsme se s ní balon po balonu a myslím, že můžeme být rádi, že jsme ten tiebreak uválčili, protože dnes jsme hráli špatně na ztrátu. Před Příbramí se musíme hlavně poučit z dnešního zápasu, protože samo to nepůjde a musíme hrát tak jako včera a vydržet tak hrát celé tři sety. Bouřlivé prostředí v Příbrami známe, pár let se s nimi už potkáváme.“

Petr Havrlík: „Budějovice v domnění, že výsledek bude opět jednoznačný jako včerejší zápas, přistoupili k zápasu laksně a to se jim vymstilo, že jsme je trápili v pěti setech a jen tak tak unikly kočičím spárům a dohráli zápas do vítězného konce. Myslím si, že domácí zápasy budou stejně vyrovnané jako tento druhý duel a že bude plná hala a diváci se mají na co těšit, bude to pěkný souboj.“