Shrnutí zápasu 9. 4. 2013

Jihostroj je ve finále extraligy!!!!

Ve čtvrtém semifinálovém utkání hrál Jihostroj o ukončení série. Po předešlé jasné výhře 3:0 se zdála Příbram na kolenou. Opak byl pravdou a Příbramští předvedli velmi bojovný a odvážný zápas, který dospěl až do zkrácené sady, kterou lépe zvládl Jihostroj.
SF4, út 9. 4. 2013, 18:00
VK Trox Příbram
2:3
-23, 19, -16, 23, -11

VK Trox Příbram: Bezděka, Moník, Leikep, Čížek, Pekárek, Patucha, libero – Málek. Střídali: Kuchař, Sládeček, Anděl

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Sukuba, Rojas, Pláteník, Zapletal, Novotný, libero – Michálek. Střídali: Habr, Sobotka, Kriško, Juračka

České Budějovice: Novotný 30, Pláteník 20, Mach 12 Příbram: Patucha 18, Moník 15, Leikep 14

Příbram začala bez svého standardního libera Luďka Švejcara (nemoc), kterého zastoupil Zdeněk Málek, který si tento post zkusil již v minulém roce. Od začátku zápasu to byl zcela jiné střetnutí. Příbram mnohem lépe přihrávala a i následný útok byl úspěšnější než v předchozím zápase. Jihostroj si vybudoval několika bodový náskok, který si udržel až do závěru setu, který získal poměrem 25:23.

Další dva sety byli jednoznačné ve svém průběhu. Příbram si bojovnou hrou získala dostatečný náskok pro zisk druhého setu. Budějovice si to nenechali líbit a opláceli stejnou mincí v setu třetím.

Čtvrtý set nabídl drama, které dospělo až do koncovky, kde se ukázalo kdo je doma a Příbram tak oddálila ukončení semifinálové série.

Tiebreak se od začátku vyvíjel lépe pro mistrovský Jihostroj. Sobotka dvěma esy a dvěma těžkými podáními zařídil vedení 4:1, které se ukázalo jako rozhodující pro vývoj ve zkrácené sadě. Set skončil 15:11 a Jihočeši si tak zajistili vytoužené finále.

Petr Brom:"Nedokázali jsme se vypořádat se servisem Českých Budějovic a nemáme tak silné smečaře, abychom se prosazovali proti srovnané obraně," vysvětloval Příbramský trenér Brom.

Jan Svoboda:"Příbram lépe přihrávala a útočila než ve třetím zápase. Náš servis byl trochu slabší, ale nakonec rozhodla úspěšnost útočníků," zhodnotil trenér Jihostroje Jan Svoboda