Shrnutí zápasu 24. 9. 2020

Jihostroj zahájil sezonu ve velkém stylu! Vyhrál za hodinu a čtvrt

Parádní vstup do sezony! Ještě v sobotu byla část týmu Jihostroje v karanténě, což znemožnilo svěřencům Reného Dvořáka ideálně se připravit na úvod sezony. Týmu navíc chyběl smečař Filip Stoilovič, kterého nahradil mladý Matěj Koranda. Jihostroj si však v utkání vystačil se dvěma smečaři Michálkem a Zmrhalem. I přes tyto okolnosti dokázali Českobudějovičtí ve Zlíně zabrat a dohrávku prvního kola vyhráli nejrychlejším možným způsobem.

VK Jihostroj České Budějovice:

De Amo, Michálek, Todua, Rejlek, Zmrhal, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Schouten, Piskáček

Nejvíce bodů: Čech 13, Kozák 8, Varous 6 – Rejlek 15, Zmrhal 9, Ondrovič 8.

Rozhodčí: Grabovský a Spáčil

Utkání začalo vyrovnaně, za stavu 5:5 hosté při podání Zmrhala odskočili na 5:9 a domácí si vzali první oddechový čas. V dalším průběhu byly dva sporné míče, které rozhodčí přisoudili hostům, a tím šli hosté do koncovky ve vedení 21:15. Domácí set ještě zdramatizovali při podání Šulce, snížili na 18:21, to ale bylo vše a set prohráli 21:25.

Druhý set začali hosté lépe a hned od začátku se ujali vedení (1:3, 3:7), čímž donutili domácího trenéra vzít první oddechový čas. I potom set probíhal v režii hostů a za stavu 5:12 vzali domácí druhý oddechový čas. Za stavu 10:20 se pokusil domácí trenér o posílení a vyměnil nahrávače, za Šulce nastoupil Lamri. Jihostroj set vyhrál 25:14.

Průběh třetího setu byl podobný druhému. Za stavu 3:10 první oddech domácích a za stavu 10:18 druhý oddech domácích. Hosté v poklidu dohráli třetí set 25:17, a tím celkově utkání 3:0 na sety.

Autor: Ivan Dostál

Roman Macek (trenér Fatra Zlín): „Ukázalo se, že pokud vydržíme s razantním kvalitním servisem, tak můžeme hrát kvalitní volejbal jako v prvním setu. Následně jsme se v této činnosti výrazně zhoršili a poté, co jsme přidali chyby i v činnostech dalších, to byla jednoznačná výhra pro hosty."

Vojtěch Navláčil (kapitán Fatra Zlín): „Bohužel jsme byli Budějovicím rovnocenným soupeřem pouze v prvním setu, poté se jim začalo dařit na servisu a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat a hosté zaslouženě vyhráli."

René Dvořák (trenér Jihostroj České Budějovice): „V první utkání po šesti měsících byl náš tým ještě nesehraný a z toho pramenily některé chyby. Za vítězství za tři body jsme samozřejmě rádi."

Radek Mach (kapitán Jihostroj České Budějovice): „Důležité vítězství za tři body v prvním utkání sezóny."