Shrnutí zápasu 7. 10. 2020

Domácí premiéra na jedničku! Jihostroj porazil Prahu ve třech setech

Přesně po sedmi měsících se hrál extraligový duel v českobudějovické Sportovní hale. Fanoušci se dlouho těšili na první domácí zápas, ale kvůli vyhlášení nouzového stavu o zážitek přišli. Souboj dvou silných mančaftů měl překvapivě jednoznačný průběh. Jihostroj už v prvním setu položil základ úspěchu v zápase. Praze se nedařil servis, což byla naopak silná stránka Českých Budějovic. Tým Reného Dvořáka vyhrál i třetí zápas v sezoně a vede UNIQA extraligu!
3. kolo, st 7. 10. 2020, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
VK Lvi Praha
3:0
25:18, 25:17, 25:22

VK Jihostroj České Budějovice:

de Amo, Michálek, Mach, Schouten, Stoilovič, Todua. Střídali: Kryštof, Rejlek, Piskáček, Koranda

VK Lvi Praha:

Nedeljkovič, Janouch, Skakic, Král, Mihajlovič, Svoboda. Střídali: Havlas, Vodička, Špulák, Pliasetskyi, Toman

Nejvíce bodů: Schouten 14, Michálek 10, Stoilovič 7 – Mihajlovič 13, Skakic 11, Vodička 7

Útoky: 26:38

Esa: 5:2

Bloky: 9:4

Chyby soupeře: 35:13

Rozhodčí: Kvarda a Fink

Začátek utkání byl vyrovnaný. Hostující Lvi se dostali do vedení 8:6, ale brzy se začalo hrát podle not Jihostroje. Českobudějovičtí se postupně dostávali do vedení, hlavně díky kvalitnímu servisu. Když vedli už 21:15, nedávali soupeři z Prahy velkou šanci dostat se zpět na koně. Jihočeši nakonec první set vyhráli 25:18, čímž položili základ dalšímu průběhu utkání.

Ve druhém setu už totiž Jihostroj tlačil nekompromisně hned od začátku a nedal Praze možnost vrátit se do utkání. Domácí vedli od samého začátku a Lvům dělaly problém zejména prudké smeče Caseyho Schoutena. Pražanům se nedařilo podání a České Budějovice kontrolovaly skóre v průběhu celého setu, když vedly už 21:15, a nakonec zvítězily hladce 25:17.

Třetí set nejprve vypadal na dominanci Jihostroje, ale Praha se nedala snadno. Lvi dali do utkání maximum a nechtěli nechat domácí tým odskočit. Domácí ale příliš nechybovali a zdravá sebedůvěra byla na jejich hře znát. Lvi sice vedli v průběhu setu 16:15, ale Jihostroj se díky servisu dostal zpět do vedení a kontroloval zápas. Svěřenci Reného Dvořáka si pohlídali skóre a díky tříbodovému vítězství jsou v čele UNIQA extraligy.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Trochu jsme se Prahy obávali, protože má dobré hráče a spoustu cizinců, které nemáme tak probádané. Podali jsme velmi dobrý výkon hlavně na servisu, tlačili jsme Prahu od sítě a následně jsme dobře bránili. Servis byl dnes klíčový. Do půlky každého setu jsme se o body tahali, ale pak jsme vždy odskočili dobrým servisem nebo blokem.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Ač to výsledkově nevypadá, tak to byl hodně vyrovnaný zápas. Hráči Prahy jsou hodně houževnatí a nedali nám výhru zadarmo. Na body jsme se hodně nadřeli. Perfektně nám vyšel servis. Připravovali jsme se na něj celý týden, věděli jsme, že to může být naše hlavní zbraň proti tak silnému mančaftu.

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): Gratuluji domácím, dnes předvedli výborný výkon. My jsme se bohužel opět hrozně trápili na podání. Na šedesát servisů zkazíme dvacet… Vlastně hrajeme neustále pod tlakem, protože bez servisu nemůžeme dělat body. Když pak přijde série bodů soupeře, tak už jsme pod tlakem a těžko se z něj dostáváme. Náš hlavní cíl teď je zapracovat na podání.

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): Co k tomu říct – jednoznačná prohra a zklamání. Opět jsme nepředvedli to, co nám na tréninku jde.