Shrnutí zápasu 14. 11. 2013

Jihostroj podlehl Zlínu. „Nepodali jsme dobrý výkon,“ ví kouč

Zápas pátého kola Uniqa extraligy volejbalisté českobudějovického Jihostroje nezvládli. Sérii bez porážky Jihočechům ukončili lídři průběžné tabulky ze Zlína, kteří utkání po hodině a půl ovládli jednoznačně 3:0. Výsledek ovlivnila především vysoká produktivita domácích smečařů.
5. kolo, čt 14. 11. 2013, 17:00
VSC Fatra Zlín
3:0
23,21,24

VSC Fatra Zlín: P. Bartoš, Kostoláni, Kotas, Kolář, A. Bartoš, Navláčil, libero Vašíček.

VK Jihostroj České Budějovice: Habr, Fila, Mach, Kriško, Michálek, Sobotka, libero Hupka.

Čas: 90 minut. Nejvíce bodující hráči: A. Bartoš 21, Kostoláni 19, Navláčil - 12 Fila a Kriško 13, Michálek 12, Mach 8.

Jihostroj si nechal vlastní nedůsledností proklouznout mezi prsty dva sety - první a poslední, ve kterých uhrál 23, respektive 24 bodů.

„V první sadě jsme chybovali, třetí jsme také měli rozehranou na vítězství, ale ani jednu koncovku jsme bohužel nezvládli,“ litoval promarněných bodů trenér Jihostroje Jan Svoboda.

„Na druhou stranu musím uznat, že už po úvodním setu měli domácí smečaři navrch. My jsme se snažili dotahovat marně,“ dodal kouč.

Utkání tak rozhodla úspěšnost a potenciál zmíněných zlínských krajních útočníků Kostolániho, Bartoše a Koláře. „Dobře útočili, ztrátovali a nakonec dohrávali i vysoké bodové míče.“

Fatra Zlín tak i po pěti odehraných utkáních tuzemské extraligy překvapivě kráčí soutěží bez porážky se ztrátou jediného bodu.

Budějčtí volejbalisté se pokusí o reparát v pondělí doma při repríze finále minulé sezony. Pod Černou věž přijede Ostrava, úřadující šampion a druhý český účastník Ligy mistrů. Televizní duel začne ve 20.30 hodin a živě ho bude přenášet stanice ČT Sport.