Shrnutí zápasu 10. 12. 2020

Jihostroj ukončil domácí neporazitelnost Ústí nad Labem

Českobudějovický tým se vydal ve čtvrtek na sever Čech s cílem dobýt ústeckou halu, v níž domácí vyhráli všech pět dosavadních utkání. Už v prvních dvou setech byl Jihostroj dominantním výkonem na cestě za úspěchem. Koncovka třetího setu sice vyšla lépe Ústeckým, ve čtvrtém setu ale Jihočeši potvrdili tříbodové vítězství. V dresu Jihostroje se bodově nejvíce dařilo triu cizinců – Schouten (24 bodů), Stoilovič (14), Todua (10).
8. kolo, čt 10. 12. 2020, 17:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
VK Jihostroj České Budějovice
1:3
20:25, 18:25, 25:23, 21:25

SK Volejbal Ústí nad Labem:

Beer, Bartůněk, Bornemann, Tibitanzl, Kramar, Parraguirre, libero Kořínek. Střídali: Kasan, Vodvárka, Kobolka, Koloušek

VK Jihostroj České Budějovice:

Todua, de Amo, Michálek, Mach, Schouten, Stoilovič, libero Kryštof. Střídali: Ondrovič, Piskáček, Rejlek

Nejvíce bodů: Parraguirre 22, Bornemann 17, Kramar 12 – Schouten 24, Stoilovič 13, Todua 10

Útoky: 56:49

Esa: 5:3

Bloky: 9:12

Chyby soupeře: 14:34

Rozhodčí: Rychlík a Hladišová

Oba týmy vstupují do utkání koncentrovaně a s vysokou kvalitou na útoku. Domácím ale dlouho nevydrží. Tlak hostů na servisu a kvalitně organizovaná obrana donutí domácí k chybám. Budějovice jdou postupně do mírného vedení. Ve střední části setu domácí hráči bojovností v poli dokáží zkorigovat na nadějný stav 16:17, ale vzápětí vystupňovaný tlak na servisu posune Jihostroj do rozhodujícího vedení 16:20. Zkušený a kvalitní tým Budějovic takový náskok nepromarní a jde do vedení 0:1 na sety.

Úvod druhého setu se lépe povede hostům. Rychle se ujímají vedení 2:5 a trenér Vašina reaguje prvním timem. Ústečtí přidají na bojovnosti v poli, začnou stahovat náskok hostů až k vyrovnání na 12:12. Po dvou chybách útočníků Budějovic jdou domácí dokonce do vedení 14:12. Tím, ale slabší chvilka Jihočechů končí. Ti se vrací k razantnímu servisu a tvrdému útoku, srovnají skóre, úspěšnými bloky přeberou iniciativu a sérií bodového zisku překlopí vedení až na 15:19. Toto vedení si opět zkušeně udrží a set v poklidu dotáhnou k vítězství.

Třetí set má nejvyrovnanější průběh. Družstva se přetahují ve vedení, ale žádné si nedokáže vybojovat rozhodující náskok. Vedení jednoho týmu o dva body dokáže druhý rychle dorovnat a do koncovky se jde za vyrovnaného stavu 22:22, dále 23:23. Za tohoto stavu posílá trenér domácích na blok Vodvárku a na servis Kasana. Rychlý a vítězný konec setu zajistí pro Ústí dva jednobloky Tibitanzla a Vodvárky.

Hned v úvodu čtvrtého setu přidají poučení hosté na razanci servisu a kvalitě obrany. Jdou rychle do vedení 1:4. Postupně navýší náskok na 2:6, přidají kvalitní bloky, zvýší vedení na 10:16, a i když domácí stále jeví vysokou bojovnost, nedokáží s hosty držet krok. V koncovce setu zopakuje trenér domácích Vašina úspěšné střídání z třetího setu, ale náskok hostů je tak velký, že domácí celek korigovat nedokáže a Budějovice si odváží vítězství za tři body.

Autor: Miroslav Přikryl

Ohlasy

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Budějovice u nás hrály s minimem chyb a s neustálým tlakem na naše přihrávače. Výborná organizace obrany soupeře nás bohužel donutila i k chybám v útoku na ztrátu a to byli zásadní atributy naši první domácí porážky.“

Luboš Bartůněk (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Dnes jsme byli pod neustálým tlakem servisu hostů. Byli jsme horší na ztrátě a proto jsme prohráli.“

René Dvořák (trenér Jihostroj České Budějovice): „Domácím se dnes docela dařil servis a hodně nás jím tlačili. Nicméně jsme se s tím porvali a ceníme si vítězství.“

Radek Mach (kapitán Jihostroj České Budějovice): „Byl to hodně těžký zápas, domácí výborně servírovali, výborně zahrál Parraguirre, který držel domácí nad vodou. Jsme rádi za tři body.“