Shrnutí zápasu 5. 12. 2020

Jihostroj potvrdil roli favorita a vrátil se do čela tabulky

Utkání mezi Jihostrojem a Příbramí mělo jasného favorita. Domácí naplnili očekávání a od začátku diktovali tempo hry. České Budějovice odehrály zápas velice suverénně a Kocoury k ničemu nepustily. Od trenéra Dvořáka mohl dostat větší prostor i druhý nahrávač Piskáček a mladík Šulista. Kanaďan Schouten v dresu Jihostroje odehrál povedené utkání – během tří setů zaznamenal 25 bodů.
13. kolo, so 5. 12. 2020, 18:00
VK Trox Příbram
3:0
25:14, 25:15, 25:18

VK Jihostroj České Budějovice:

de Amo, Michálek, Mach, Schouten, Stoilovič, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Piskáček, Rejlek, Šulista.

VK Trox Příbram:

Viiber, Böhm, Hladenko, Hulpach, Pavelka, Polák, libero Juračka. Střídali: Lopata, Ureš, Trojanowicz, Rosenbaum, Kuchař, Peterka

Nejvíce bodů: Schouten 25, Michálek 7, Mach a Ondrovič oba 3 – Pavelka 9, Hladenko 6, Polák 5

Útoky: 35:28

Esa: 4:0

Bloky: 6:5

Chyby soupeře: 30:14

Rozhodčí: Krtička a Dmejchal

V utkání 13. kola UNIQA extraligy byl favorit jasný. Na samém začátku byli sice krátce ve vedení hosté z Příbrami, ale Jihostroj brzy výsledek zvrátil na svou stranu. Vidět byl především Casey Schouten, jehož bomby se od Kocourů nekontrolovatelně odrážely. Českobudějovičtí točili sestavou, v prvním setu pustili na hřiště oba nahrávače a celkem devět hráčů. A všem se dařilo. Ke konci setu už měli domácí bezpečný náskok a jednoznačně soupeře přehráli – 25:14.

Druhý set pokračoval stejně jako skončil předchozí. Jihostroj měl skvěle odpřihráváno díky trojici Kryštof – Stoilovič – Michálek, a to byl základ úspěchu Jihočechů. Nahrávač de Amo zásoboval Schoutena přesnými nahrávkami, které končily v poli Příbrami. Domácí vedli už 13:5 a hráli velmi sebevědomě. Trenér Dvořák si opět ve druhém setu mohl dovolit střídat, aby dostal do hry i další hráče. Na palubovky se dostal druhý nahrávač Piskáček nebo univerzál Rejlek. Frustrace příbramských volejbalistů byla znatelná, když několikrát mrštili vší silou balonem o palubovku. Domácí vyhráli druhý set opět jednoznačným rozdílem 25:18.

Ve třetím setu se nedalo očekávat překvapení. Hráči Příbrami chybovali a Jihostroji zápas usnadnili. České Budějovice sice nebyly tak dominantní jako v předchozích dvou setech, ale na hostující mužstvo to stačilo. Příbram se tentokrát bodově držela o něco déle a poprvé se dostala alespoň přes 15 bodů. Jihostroj potvrdil v domácím prostředí roli favorita a vrátil se do čela tabulky UNIQA extraligy.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice):Kromě začátku utkání, kdy jsme nechytili pár balonů v poli, jsme hráli tak, jak jsem si představoval. Tlačili jsme dobrým servisem, slušně jsme bránili v poli i na bloku. Občas jsme udělali chybičku, ale to k tomu patří. Utkání jsme zvládli dobře.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Zápas jsme dobře takticky zvládli od začátku až do konce. Jsem hrozně rád za to, že se nám dostali na hřiště i mladší hráči.“

Petr Klár (trenér VK Euro Sitex Příbram):Gratuluji soupeři k vítězství. Jsem rád, že si všichni naši mladí kluci mohli zahrát proti nejlepšímu klubu extraligy posledního desetiletí. Dostali jsme všichni dobře za uši a doufám, že to bude poučné pro další vývoj našich kluků. U nás není co chválit, individuální výkony stály za nic.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram):Budějovice byly o tři třídy lepší. My jsme slabí na útoku a neměli jsme na to.“