volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 16. 1. 2021

Jihostroj bojoval v Karlových Varech o tie-break, nakonec odjíždí bez bodu

Na palubovce Karlovarska se hrálo o první místo v UNIQA extralize. Soupeř v prvních dvou setech využil výhodu domácího prostředí, Jihostroj však získal třetí set a ve čtvrtém sahal po tie-breaku. Nakonec získalo všechny tři body Karlovarsko, které tak vystřídalo České Budějovice na vedoucí pozici v extraligové tabulce.
18. kolo, so 16. 1. 2021, 18:00
VK ČEZ Karlovarsko
VK Jihostroj České Budějovice
3:1
25:15, 25:22, 19:25, 25:23

VK ČEZ Karlovarsko:  Wilson, Keemink, Vašina, Patočka, Indra, Wiese, libero Pfeffer. Střídali: Lux, Ticháček, Fišer

VK Jihostroj České Budějovice:  Stoilovič, Mach, Schouten, Michálek, Ondrovič, de Amo, libero Kryštof. Střídali: Zmrhal, Todua

Nejvíce bodů: Indra 21, Vašina 20, Wiese 9 – Schouten 24, Mach 13, Michálek 7

Útoky: 51:41

Esa: 7:7

Bloky: 9:11

Chyby soupeře: 27:26

Rozhodčí: Rychlík a Marschner

Komentář

Začátek prvního setu je vyrovnaný do stavu 6:6. Poté domácí výbornou obranou odskakují soupeři do vedení 9:6 a trenér Dvořák si bere první oddechový čas. Ovšem domácí pokračují v dobré hře a navyšují náskok na 11:6. V tuto chvíli přichází druhý oddechový čas Českých Budějovic. Hra se opět vyrovnává a domácí i přesto udržují šestibodový náskok. V hostujícím týmu dochází ke střídání na postu smečaře, když na palubovku přichází Marek Zmrhal. Domácí pokračují v setu bezchybnou hrou a ujímají se vedení 18:9. První set dohrávají hráči Karlovarska výborným výkonem do vítězného konce 25:15 a ujímají se tak vedení v zápase 1:0.

Druhý set je na začátku opět vyrovnaný. Za stavu 8:6 pro Karlovarsko si první oddechový čas bere trenér Českých Budějovic. Hosté dotahují mírný náskok domácích a stav je vyrovnaný 10:10. Obě družstva spolehlivě ztrátují a tak je stav v druhém setu stále vyrovnaný 16:16. Při podání domácího Patrika Indry se domácí dostávají do vedení 19:17. Trenér Dvořák si bere druhý oddechový čas. Do koncovky druhého setu jdou tedy s mírným vedením hráči Karlovarska. Jihostroj dotahuje ztrátu při podání Ondroviče a srovnává stav na 19:19. Za stavu 21:21 přichází první oddechový čas domácího trenéra Nováka. Po dlouhé výměně se dostávají domácí do vedení 23:22. V koncovce druhého setu přicházejí dvě chyby v útoku hráčů Jihostroje a domácí Karlovarsko tak vyhrává druhý set 25:22 a vede v zápase 2:0 na sety.

Třetí set začali lépe hostující tým. Hráči Českých Budějovic se dostávají do vedení 7:3 a trenér Novák si bere oddechový čas. Na podání se dostává Patrik Indra a skvělou sérií srovnává skóre na 7:7. Trenér Dvořák si bere oddechový čas, ale ani ten Indru nezastavuje. Druhý oddechový čas Jihostroje přichází za stavu 9:7 pro domácí. Hosté se výbornou hrou dostávají ve skóre před domácí hráče. Za stavu 12:10 pro Jihostroj přichází oddechový čas pro domácí tým. Oba trenéři jsou tedy v tomto setu již bez možnosti vzít si oddechový čas. Jihostroj pokračuje v dobrém výkonu. Domácí trenér střídá. Posílá na hřiště Ticháčka místo Keeminka a Luxe místo Indry. Stav je 15:12 pro Jihostroj. Po několika chybách domácích hráčů se Jihostroj vzdaluje ve skóre a vede 19:13. Hra se opět vyrovnala a České Budějovice si ve třetím setu stále drží náskok šesti bodů, 23:17. Třetí set vyhrávají hráči Jihostroje 25:19 a snižují tak stav zápasu na 1:2.

Do čtvrtého setu nastoupili domácí borci opět s Keeminkem a Indrou. Set je od začátku vyrovnaný. Obě družstva předvádějí kvalitní volejbal. Domácí se dostávají do mírného náskoku 10:8 a tak přichází první oddechový čas Jihostroje v tomto setu. Při podání domácího Vašiny přichází druhý oddechový čas trenéra Dvořáka, stav je 14:11 pro domácí. Domácí dobře podávají a následně přichází dobrá obrana na síti a tím si udržují mírný náskok 16:13. První oddechový čas domácího trenéra Jiřího Nováka přichází za stavu 17:15 pro jeho družstvo. Novák se tak snaží zastavit narůstající tlak Českých Budějovic. To se mu částečně daří a tak jeho tým vede 19:16. Blok Vašiny přináší domácím další bod. Za stavu 20:16 útočí nekompromisně Indra a přidává další bod pro domácí. Do koncovky čtvrtého setu jde Karlovarsko s pětibodovým náskokem 21:16. Při podání De Ama mají domácí problém s příjmem a trenér Novák si bere oddechový čas za stavu 22:18 pro jeho svěřence. Po třech výborných blocích Jihostroje je stav 23:22 pro domácí. Další chyba při útoku Karlovarska a stav je 23:23. Vašina dává eso a Karlovarsko vyhrává čtvrtý set 25:23 a celkově 3:1 na sety.

Autor: VK Karlovarsko, Vít Mašek

Ohlasy

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): Já samozřejmě musím klukům pogratulovat. Nástup byl výborný, pak se začal víc hrát volejbal, kdy už byly výměny, a my jsme drželi. Bohužel třetí set jsme v podstatě odevzdali. Udělali jsme nějaké chyby a Jihostroj nás zablokoval. Pak infarktová koncovka čtvrtého setu. Tak to prostě je. Tohle jsou velké zápasy. V některých fázích nebudou rozdíly tak velké a já jsem rád, že jsme dneska udrželi domácí neporazitelnost.

Lukáš Ticháček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Dva sety z naší strany byly výborné, tam jsme dobře podávali. Ve třetím setu jsme přestali podávat, podali jsme Budějovicím prst a ony si vzaly celou ruku. Trošku se nakoply a trošku zdramatizovaly zápas. Ve čtvrtém setu se to zase převrátilo na naši stranu podáním a nakonec jsme si to odútočili.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): My jsme vůbec nevstoupili dobře do zápasu. Tak jak to bývá mezi kvalitními soupeři – domácí tým do toho vlítne a má výborný servis a hostující mužstvo se z toho vždy chvíli vzpamatovává. My jsme se z toho vzpamatovávali dva sety. Pak jsme hráli poměrně slušný volejbal, ale ve čtvrtém setu jsme si to bohužel pokazili sami. Samozřejmě tady nás rozjitřil na poslední míč jeden rozhodčí, ale my jsme si to pokazili hlavně sami. Prohrávali jsme o pět bodů a to, že jsme z toho udělali napínavou koncovku, způsobil spíše soupeř, který udělal spoustu chyb a nechal nás dotáhnout se. Dneska zaslouženě vyhrálo Karlovarsko, protože my jsme nepodali optimální výkon.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): První set byl ze strany domácích perfektní hlavně na servisu, my jsme vůbec neměli šanci. Bohužel ve druhém setu jsme v koncovce udělali dvě chyby, které nás stály vítězství. Třetí set byl zase jako na houpačce, ale tam jsme to zvládli. Ve čtvrtém setu nás bohužel zastavili rozhodčí. Je to už po několikáté, co nám škodí jeden a ten samý rozhodčí.

tabulka UNIQA extraliga 2020/21

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 22 55
2. Jihostroj 22 55
3. Liberec 22 51
4. Praha 22 38
5. Ústí nad Labem 22 37
6. Ostrava 22 35
7. Odolena Voda 22 34
8. Kladno 22 21
9. Brno 22 19
10. Beskydy 22 18
11. Příbram 22 18
12. Zlín 22 15
kompletní tabulka

Další články

Preview 03. 03. 2021

Startuje play-off! Začínáme ve čtvrtek televizním zápasem

Aktuální zpráva 02. 03. 2021

Změna! Naším soupeřem ve čtvrtfinále bude Odolena Voda