Shrnutí zápasu 23. 1. 2021

Jihostroji stačily na Ústí tři sety

Ve Sportovní hale se očekávalo dramatičtější utkání, než bylo k vidění v prvním setu. Jihostroj ovládl úvodní sadu rozdílem třídy – 25:12, ale další průběh už tak jednoznačný nebyl. České Budějovice mírně polevily a Ústí nad Labem se rozehrálo, a tak další dva sety vyhráli domácí až po dramatických koncovkách. Konečný výsledek 3:0 znamenal už devátou domácí výhru pro Jihostroj!
19. kolo, so 23. 1. 2021, 18:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
3:0
25:12, 25:23, 25:22

VK Jihostroj České Budějovice: de Amo, Stoilovič, Ondrovič, Schouten, Michálek, Todua, libero Kryštof. Střídali: Rejlek

SK Volejbal Ústí nad Labem: Beer, Bartůněk, Bornemann, Tibitanzl, Kramar, Parraguirre, libero Kořínek. Střídali: Kobolka, Kasan, Koloušek

Nejvíce bodů: Schouten 19, Todua a Stoilovič oba 10 – Kramar 9, Bornemann a Parraguirre oba 7

Útoky: 38:33

Esa: 7:2

Bloky: 7:3

Chyby soupeře: 23:19

Rozhodčí: Velinov a Kvarda

Domácí vstoupili do prvního setu jako skutečný favorit zápasu. Od začátku si hráči Jihostroje vytvořili pohodlný náskok, a to nechali svého kapitána Macha pouze na lavičce. Schouten tvrdil servis a hostům tím zadělal na spoustu problémů. Jihostroj byl kromě podání skvělý také na smeči a ústečtí hráči dělali mnoho nevynucených chyb. Českobudějovičtí si v poklidu došli pro první vítězný set v poměru 25:12.

Druhý set byl o poznání vyrovnanější. Soupeři se tahali o každý bod a Jihostroj poprvé více odskočil až za stavu 13:9. Domácí předváděli pěkné kombinace a chvíli to vypadalo, že převzali otěže setu. Dařilo se Stoilovičovi a rovněž de Amo zdařile vybízel své spoluhráče k zakončení. Jenomže Severočeši zabrali a dostali Jihostroj pod tlak. Českobudějovičtí chybovali a Ústečtí se i díky úspěšným blokům dostali nadosah domácímu mužstvu. Koncovku si Jihostroj velmi zkomplikoval a na vítězství 25:23 se nadřel.

Ve třetí sadě se pokračovalo ve vyrovnaném skóre. Ústí se výrazně zlepšilo a bylo vidět, že na jihu Čech nechce nechat body zadarmo. Hosté však hráli spíše tak, jak jim dovolil Jihostroj. Na domácích byla vidět kvalita na servisu i přihrávce, a přestože měli jen hubený náskok, stále diktovali tempo zápasu. I koncovka třetího setu byla napínavá, ale domácí nepřipustili pokračování utkání a došli si pro celkové vítězství 3:0 na sety.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Líbil se mi první set, když jsme na soupeře nastoupili a dávali jsme dobrý servis. I v obraně jsme plnili přesně, co jsme měli naplánované, takže podle toho set dopadl. Bohužel to bývá tak, že když někoho v prvním setu jasně přehrajete, tak trochu odejde morálka a myslíte si, že už to půjde samo. Ústí se navíc zlepšilo, prostřídalo a začalo být nebezpečné. Sice jsme pořád vedli o dva tři body, ale utkání bylo dramatické až do závěru.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Samozřejmě jsem hrozně rád za tři body bez ztráty setu. Ač to vypadá podle výsledku jednoduše, tak druhý a třetí set byl kvalitní z obou stran a my jsme byli o něco lepší.

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): Jihostroj nám dal lekci ze servisu. Bohužel musím říct, že v této činnosti byl mnohem lepší než my. Když už jsme nějaký těžký servis zkrotili, tak se nám ho nepodařilo otočit napoprvé. Problémy nám dělal především de Amo.

Luboš Bartůněk (kapitán SKV Ústí nad Labem): Domácí byli lepší na servisu, což jsme předpokládali. Bohužel jsme to neustáli a když už jsme podání vybrali, tak jsme výměnu nedokázali vyhrát. Dva sety jsme prohráli až v koncovce a myslím, že z naší strany to bylo odbojované.