Shrnutí zápasu 30. 1. 2021

Jihostroj vyhrál na Odolce 3:1

Jihostroj měl jako favorit utkání na začátku zápasu pěkný náskok. Jenže pak polevil a vítězství v prvním setu potvrdil až v napínavé koncovce. Druhý set byl rovněž ve prospěch Českých Budějovic, ale ve třetím se domácí Odolce povedlo zápas zdramatizovat a Jihostroj musel o vítězství za tři body bojovat ve čtvrtém setu. Skvělý zápas odehrál nově zvolený kapitán Filip Rejlek, který zaznamenal 25 bodů.
20. kolo, so 30. 1. 2021, 18:00
AERO Odolena Voda
1:3
26:28, 20:25, 25:22, 16:25

AERO Odolena Voda: Vanags, Taylor, M. Démar, L. Demar, Holubec, Hladík, libero Kop. Střídali: Svoboda, Jachnicki, Hadrava, Shaker, Holčík, Horák

VK Jihostroj České Budějovice: de Amo, Michálek, Todua, Schouten, Stoilovič, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Rejlek, Zmrhal

Nejvíce bodů: Rejlek 25, Todua 13, Ondrovič a Michálek oba 11 – Hladík 17, L. Demar a Svoboda oba 10

Útoky: 46:64

Esa: 7:8

Bloky: 13:7

Chyby soupeře: 21:21

Rozhodčí: Spáčil a Kubinec

Lepší vstup do utkání měli hosté, když se domácí nechali rozhodit výroky sudích, ale zdravě se naštvali a prakticky se na obou stranách ztrátovalo. AERO se drželo svého soupeře, který vedl o jediný bod, a šlo se do koncovky. V té byli vždy blíže k ukončení setu hosté a svůj několikátý setbol využili po chybě domácích v útoku. Českobudějovičtí tak vedli 1:0.

I do druhého setu měli hosté mnohem lepší vstup. Hned zkraje si díky servisu a následné obraně na síti i v poli vytvořili pětibodový náskok, který trpělivou hrou drželi. AERO se několikrát dostalo na dostřel, ale jak rychle náskok stáhlo, tak si hosté náskok zase vzali zpět. I druhý set vyzněl lépe pro hosty, a ti vedli tak již 2:0.

A jak už to bývalo, vstup do setu měli znovu lepší hosté, kteří si vybojovali vedení o čtyři body. V polovině setu se ale stav začal vyrovnávat, a i když Českobudějičtí vedli, tak byli pod tlakem. AERO v konci svého soupeře přehrálo a snížilo na 1:2 na sety ze svého pohledu.

Čtvrtý set začal poprvé trochu vyrovnaně, ale stav se vyrovnával až po klasickém domácím oddechovém čase. Rozhodla prostřední pasáž utkání, kdy hosté navýšili svůj náskok a set se pak i přes snahu domácích hráčů jen dohrál. Hosté z Českých Budějovic vyhráli 3:1 a odvezli si všechny tři body do tabulky UNIQA volejbalové extraligy mužů.

Autor: Tomáš Havlát

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): Tři sety vyrovnané utkání, nás může mrzet koncovka prvního setu, ale Budějovice ukázaly, proč jsou nahoře v tabulce, dělají málo chyb, dobře servírují a brání standardní situace.

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): Bohužel to dneska na body nestačilo, ale předvedli jsme, myslím, dobrý volejbal. Dařilo se nám s Budějovicemi držet krok, to je pro nás dobré znamení do budoucna. Hostům gratuluji k výhře.

Filip Rejlek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Byl to pro nás velmi těžký zápas po Karlovarsku, tady se nikdy nehraje dobře. My si ceníme, že jsme udrželi koncentraci, i když tam bylo hodně situací, které koncentraci odváděly. Jsme vděční za tři body, které nám pomohou ve finálním součtu. Gratuluji klukům, že to zvládli a gratuluji domácím, že byli pro nás rovnocenným soupeřem.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Měli jsme docela problém s domácím plachtícím servisem, proto jsme v určitých fázích zápasu ztráceli body, kdy jsme si nepřihráli. Měli jsme problém s útokem z hlavního kůlu, protože Odolka má velmi dobře postavený blok na vysoké balony. Když už to vypadalo, že vyhrajeme 3:0, tak Odolka zabojovala a dala výborné servisy. Ve čtvrtém setu jsme byli po celou dobu nad Odolenou Vodou, takže si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. V tomto týdnu jsme měli tři těžké zápasy a už jsme toho měli plné zuby.