volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 30. 1. 2021

Jihostroj vyhrál na Odolce 3:1

Jihostroj měl jako favorit utkání na začátku zápasu pěkný náskok. Jenže pak polevil a vítězství v prvním setu potvrdil až v napínavé koncovce. Druhý set byl rovněž ve prospěch Českých Budějovic, ale ve třetím se domácí Odolce povedlo zápas zdramatizovat a Jihostroj musel o vítězství za tři body bojovat ve čtvrtém setu. Skvělý zápas odehrál nově zvolený kapitán Filip Rejlek, který zaznamenal 25 bodů.
20. kolo, so 30. 1. 2021, 18:00
AERO Odolena Voda
VK Jihostroj České Budějovice
1:3
26:28, 20:25, 25:22, 16:25

AERO Odolena Voda:  Vanags, Taylor, M. Démar, L. Demar, Holubec, Hladík, libero Kop. Střídali: Svoboda, Jachnicki, Hadrava, Shaker, Holčík, Horák

VK Jihostroj České Budějovice:  de Amo, Michálek, Todua, Schouten, Stoilovič, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Rejlek, Zmrhal

Nejvíce bodů: Rejlek 25, Todua 13, Ondrovič a Michálek oba 11 – Hladík 17, L. Demar a Svoboda oba 10

Útoky: 46:64

Esa: 7:8

Bloky: 13:7

Chyby soupeře: 21:21

Rozhodčí: Spáčil a Kubinec

Komentář

Lepší vstup do utkání měli hosté, když se domácí nechali rozhodit výroky sudích, ale zdravě se naštvali a prakticky se na obou stranách ztrátovalo. AERO se drželo svého soupeře, který vedl o jediný bod, a šlo se do koncovky. V té byli vždy blíže k ukončení setu hosté a svůj několikátý setbol využili po chybě domácích v útoku. Českobudějovičtí tak vedli 1:0.

I do druhého setu měli hosté mnohem lepší vstup. Hned zkraje si díky servisu a následné obraně na síti i v poli vytvořili pětibodový náskok, který trpělivou hrou drželi. AERO se několikrát dostalo na dostřel, ale jak rychle náskok stáhlo, tak si hosté náskok zase vzali zpět. I druhý set vyzněl lépe pro hosty, a ti vedli tak již 2:0.

A jak už to bývalo, vstup do setu měli znovu lepší hosté, kteří si vybojovali vedení o čtyři body. V polovině setu se ale stav začal vyrovnávat, a i když Českobudějičtí vedli, tak byli pod tlakem. AERO v konci svého soupeře přehrálo a snížilo na 1:2 na sety ze svého pohledu.

Čtvrtý set začal poprvé trochu vyrovnaně, ale stav se vyrovnával až po klasickém domácím oddechovém čase. Rozhodla prostřední pasáž utkání, kdy hosté navýšili svůj náskok a set se pak i přes snahu domácích hráčů jen dohrál. Hosté z Českých Budějovic vyhráli 3:1 a odvezli si všechny tři body do tabulky UNIQA volejbalové extraligy mužů.

Autor: Tomáš Havlát

Ohlasy

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): Tři sety vyrovnané utkání, nás může mrzet koncovka prvního setu, ale Budějovice ukázaly, proč jsou nahoře v tabulce, dělají málo chyb, dobře servírují a brání standardní situace.

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): Bohužel to dneska na body nestačilo, ale předvedli jsme, myslím, dobrý volejbal. Dařilo se nám s Budějovicemi držet krok, to je pro nás dobré znamení do budoucna. Hostům gratuluji k výhře.

Filip Rejlek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Byl to pro nás velmi těžký zápas po Karlovarsku, tady se nikdy nehraje dobře. My si ceníme, že jsme udrželi koncentraci, i když tam bylo hodně situací, které koncentraci odváděly. Jsme vděční za tři body, které nám pomohou ve finálním součtu. Gratuluji klukům, že to zvládli a gratuluji domácím, že byli pro nás rovnocenným soupeřem.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Měli jsme docela problém s domácím plachtícím servisem, proto jsme v určitých fázích zápasu ztráceli body, kdy jsme si nepřihráli. Měli jsme problém s útokem z hlavního kůlu, protože Odolka má velmi dobře postavený blok na vysoké balony. Když už to vypadalo, že vyhrajeme 3:0, tak Odolka zabojovala a dala výborné servisy. Ve čtvrtém setu jsme byli po celou dobu nad Odolenou Vodou, takže si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. V tomto týdnu jsme měli tři těžké zápasy a už jsme toho měli plné zuby.

tabulka UNIQA extraliga 2020/21

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 22 55
2. Jihostroj 22 55
3. Liberec 22 51
4. Praha 22 38
5. Ústí nad Labem 22 37
6. Ostrava 22 35
7. Odolena Voda 22 34
8. Kladno 22 21
9. Brno 22 19
10. Beskydy 22 18
11. Příbram 22 18
12. Zlín 22 15
kompletní tabulka

Další články

Preview 03. 03. 2021

Startuje play-off! Začínáme ve čtvrtek televizním zápasem

Aktuální zpráva 02. 03. 2021

Změna! Naším soupeřem ve čtvrtfinále bude Odolena Voda