Shrnutí zápasu 20. 2. 2021

Beskydy nás potrápily. Jihostroj vyhrál čtvrtfinále až v tie-breaku!

Podle papírových předpokladů se měl Jihostroj ve čtvrtfinálovém souboji proti týmu Beskyd rozehrát před semifinále Českého poháru. Soupeř však vyhrál jednoznačně první set a v dalším průběhu zápasu byl k vidění rovnocenný duel. Beskydy ve čtvrtém setu vybojovaly tie-break, ve kterém nakonec urval koncovku favorit. Jihostroj tak postupuje do semifinále, ve kterém se v neděli od 15 hodin utká s Libercem.
čtvrtfinále ČP, so 20. 2. 2021, 10:00
Black Volley Beskydy
3:2
13:25,25:23,25:17,26:28,15:13

VK Jihostroj České Budějovice: Michálek, Todua, Schouten, Zmrhal, Ondrovič, de Amo, libero Kryštof. Střídali: Stoilovič, Polák, Rejlek, Šulista

Black Volley Beskydy: Dolgopolov, Mečiar, Široký, Romanutti, Krysiak, August, libero Moník. Střídali: Čechmánek, Mišek, Benda

Nejvíce bodů: Michálek 19, Stoilovič a Schouten oba 16 – Romanutti 18, Mečiar 17, August 15

Útoky: 60:58

Esa: 7:4

Bloky: 10:17

Chyby soupeře: 27:27

Rozhodčí: Spáčil a Dušek

První set začínají lépe hráči Beskyd. Trenér Dvořák je nucen si za stavu 5:2 pro Beskydy vzít první oddechový čas. Beskydy dále pokračují v dobré hře a tak přichází druhý oddechový čas Jihostroje za stavu 9:3 pro Black Volley. Beskydy si v prvním setu stále udržují náskok, Jihostroj se zatím nemůže dostat do zápasového tempa, 16:10 pro Beskydy. Hráči Beskyd dotáhli první set do vítězného konce 25:13 a ujímají se tak vedení v zápase 1:0.

Druhý set začínají lépe hráči Českých Budějovic. Trenér Salon si bere první oddechový čas za stavu 5:2 pro Jihostroj. Hra se vyrovnává a Beskydy dotahují soupeře i ve skóre. Za stavu 12:11 si bere první oddechový čas trenér Budějovic. Hraje se vyrovnaný a bojovný volejbal. Do koncovky druhého setu jde v lepší pozici Jihostroj České Budějovice. Za stavu 20:17 si bere druhý oddechový čas trenér Salon. Hráči Beskyd dotáhli soupeře na stav 20:20. Druhý set je vyrovnaný až do samotného konce. Jihostroj vyhrává druhý set 25:23 a srovnává stav utkání na 1:1.

Třetí set je na svém začátku vyrovnaný. Obě družstva hrají dobře především v útoku. České Budějovice odskakují ve skóre na 10:6 a nutí tak trenéra Beskyd k prvnímu oddechovému času. Budějovice si drží čtyřbodový náskok a stav je tak 13:9 v jejich prospěch. Po dalším výborném podání De Ama přichází druhý oddechový čas trenéra, 15:9 pro Jihostroj. Hráči Jihostroje si do koncovky přinášejí jasné vedení 21:16. České Budějovice vyhrávají třetí set 25:17 a ujímají se tak vedení v zápase 2:1 na sety.

Čtvrtý set začínají lépe hráči Beskyd. Při podání Romanuttiho získávají mírný náskok, 10:8 pro Black Volley. Hra je vyrovnaná a každé družstvo dobře ztrátuje, 13:13. Hráči Jihostroje dvakrát skvěle blokují a ujímají se vedení 15:13 a přichází oddechový čas trenéra Salona. Hráči Beskyd bojují a srovnávají opět stav čtvrtého setu, který je 20:20. Koncovka setu je vyrovnaná a bojovná. Obě družstva předvádějí výborný volejbal, 23:23. Za stavu 24:23 pro Jihostroj si bere oddechový čas trenér Salon. Dramatická koncovka čtvrtého setu nakonec vyzněla lépe pro Black Volley Beskydy 28:26, stav utkání je 2:2.

Pátý set je opět vyrovnaný. Za stavu 5:5 přichází první oddechový čas Českých Budějovic. Beskydy vedou v rozhodujícím setu 8:6 a přichází výměna stran. Jihostroj srovnává na 8:8. Pátý set je stále vyrovnaný a probíhá velký boj o lepší pozici do koncovky, 10:10. Oddechový čas si bere trenér Salon. Za stavu 12:10 pro Jihostroj a přichází druhý oddechový čas Beskyd. Stoilovič dává eso a navyšuje skóre na 13:10. Jihostroj vyhrává pátý set 15:13 a celé utkání 3:2 na sety.

Autor: Vít Mašek, VK Karlovarsko

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Jsme rádi, že jsme postoupili, ale bylo to trápení. Obrana veškerá žádná, ani v poli ani na bloku. Nevím, čím to bylo, možná brzkým časem utkání. Nechci se na to vymlouvat, byla to bída. Pokud chceme postoupit dál, musíme podat mnohem lepší výkon!

Filip Rejlek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Nebylo to pro nás lehké utkání. Začátek byl velmi nervózní. Uhráli jsme to a budeme se soustředit na další zápas. V semifinále nás čeká Liberec a my musíme zlepšit výkon, abychom se mohli poprat o finále.

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): Mrzí mě, že jsme nedokázali pátý set vyhrát, protože jsme předváděli dobrý volejbal. Hodně jsme bojovali, dobře jsme bránili. Bohužel přišla série podání Stoiloviče, která rozhodla celý zápas.

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): Musím pogratulovat Budějovicím. My jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů v této sezoně. Byl to krásný pocit vidět Budějovice, jak jsou nervózní, když už to vypadalo, že pojedou domů.