Shrnutí zápasu 4. 3. 2021

V prvním čtvrtfinále Jihostroj nezaváhal

Po nervózním začátku prvního čtvrtfinálového zápasu získal Jihostroj kontrolu nad hrou. Od druhého setu domácí dominovali především díky kvalitní hře v poli a pohlídali si hladké vítězství 3:0. Kapitáni Radek Mach a Filip Rejlek přitom sledovali zápas pouze z tribuny. Na úvod play-off jsme zaváhání nedopustili a ujímáme se vedení v sérii 1:0!
Čtvrtfinále – 1, čt 4. 3. 2021, 20:15
VK Jihostroj České Budějovice
AERO Odolena Voda
3:0
25:20, 25:15, 25:13

VK Jihostroj České Budějovice: Stoilovič, Todua, de Amo, Michálek, Ondrovič, Schouten, libero Kryštof. Střídali: Koranda, Polák

AERO Odolena Voda: L. Demar, Taylor, M. Démar, Svoboda, Holubec, Hladík, libero Kop. Střídali: Vanags, Holčík, Hadrava, Jachnicki, Horák

Nejvíce bodů: Michálek a Schouten 11, Stoilovič 9 – L. Demar 13, Hladík 10, Svoboda 5

Útoky: 41:30

Esa: 6:1

Bloky: 5:6

Chyby soupeře: 23:11

Rozhodčí: Kovář a Grabovský

Odolena Voda začala na palubovce Jihostroje nečekaně dobře. V prvním setu držela s Jihostrojem krok a oba soupeři se tahali o každý bod. Odolka hrála aktivně, dařilo se jí na servisu a Jihostroj nebyl na útoku stoprocentní. Na výkonu hostů bylo znát, že přijeli na jih Čech s cílem překvapit favorita hlavně servisem. Vyrovnaný stav v prvním setu držel téměř až do koncovky, ve které už se Jihostroj dostal do trháku a nakonec zvítězil 25:20.

Druhý set se začalo hrát podle jiných not. Jihostroj předváděl lepší souhru nahrávače de Ama a univerzála Schoutena. Odolena Voda více chybovala a zdálo se, že hostům pomalu docházejí síly. Jihostroj zpřesnil také servis a mohl se spolehnout i na vynikající hru v poli. Za Odolku hrál slušně nahrávač Matyáš Démar, ale hosté Jihostroji vzdorovat dlouho nedokázali. Domácí zvítězili ve druhém setu 25:15 a suverénně kráčeli za vítězstvím v zápase.

Ve třetím setu Jihostroj svou dominanci potvrdil. Bylo vidět, že Jihočeši byli na Odolku dobře takticky připraveni, a přestože neměli žádného ofenzivně dominantního hráče, týmovým výkonem soupeře válcovali. České Budějovice si hned od začátku setu vybudovaly slušný náskok, který už Odolena Voda neměla šanci dohnat. Domácí vyhráli poslední set rozdílem 25:13 a první zápas čtvrtfinálové série tak dopadl podle papírových předpokladů.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Úvod byl nervózní, ale tak to v play-off bývá. Říkali jsme hráčům, aby na to byli připravení, protože jsme nechtěli propadnou jako například Karlovarsko v prvních dvou setech s Kladnem. Úplně podle mých představ jsme nehráli. Málo balonů jsme zablokovali – přitom jsme měli spoustu šancí, ale míče nám chodily mezi rukama. Naopak jsme ale výborně hráli v poli. Bohužel jsme postrádali Filipa Rejlka, kterého trápila záda, ale doufáme, že v neděli už by mohl nastoupit.

Miguel Ángel de Amo (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Myslím, že jsme od začátku zápas kontrolovali. Odolena Voda nás zkoušela potrápit především plachtícím servisem, ale my jsme na to dokázali dobře reagovat. Dařilo se nám v poli, a navíc jsme byli schopni chycené míče z výšky úspěšně zakončit. To si myslím, že byl klíč k vítězství.

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): Kromě prvního setu a začátku druhého, kdy jsme chvíli hráli vyrovnaně, jsme dělali obrovské množství chyb. Z naší strany mi v zápase chyběla soudržnost, bojovnost a celkově nasazení. Budějovice předvedly svůj dobrý výkon, a to jim stačilo ke snadnému vítězství.

Aleš Holubec (kapitán AERO Odolena Voda): Nám bylo včera oznámeno, že postupujeme, takže v hlavách jsme asi ještě nebyli nastaveni tak, jak bychom si představovali. Nechci se na to vymlouvat, ale situace je prostě taková. Dostali jsme lekci z volejbalu. Až přijedou Budějovice k nám, tak se musíme odrazit ode dna a ukázat, že volejbal umíme.