Shrnutí zápasu 10. 3. 2021

Jihostroj porazil Odolku znovu 3:0 a postupuje do semifinále!

Třetí čtvrtfinálový zápas přesně kopíroval průběh celé série. Kvalita byla na straně Jihostroje, který kromě samotného začátku utkání jasně dominoval. Odolena Voda se v první sadě podruhé za celou sérii dostala alespoň na 20 bodů, ale ani tak v koncovce neuspěla. Jihostroj vyhrál hladce 3:0 i třetí utkání a po jednoznačném průběhu čtvrtfinále míří do semifinále play-off!
Čtvrtfinále – 3, st 10. 3. 2021, 18:00
AERO Odolena Voda
3:0
25:21, 25:13, 25:14

VK Jihostroj České Budějovice: Michálek, Ondrovič, Schouten, Stoilovič, Todua, de Amo, libero Kryštof. Střídali: Piskáček, Zmrhal

AERO Odolena Voda: Horák, M. Démar, L. Demar, Holubec, Hladík, Vachoušek, libero Hadrava. Střídali: Svoboda, Holčík, Taylor, Shaker, Kop

Nejvíce bodů: Schouten 13, Ondrovič 12, Michálek 9 – Hladík 16, L. Demar 6, Taylor a Vachoušek oba 4

Útoky: 40:26

Esa: 10:2

Bloky: 8:5

Chyby soupeře: 17:15

Rozhodčí: Krtička a Velinov

První set zápasu byl ve znamení chyb. Jihostroj České Budějovice tušil, že kvalita je na jeho straně, avšak nějakou dobu trvalo, než si vybudoval bezpečný náskok. Odolena Voda nebyla v souhře stroprocentní a nedařila se jí vypořádat se s houževnatým týmem Jihostroje. První set byl dlouho výsledkově vyrovnaný, na konci se však do vedení dostali domácí a jejich dominanci uzavřel v koncovce setu tvrdou smečí střídající Zmrhal. Odolena Voda se v tomto setu teprve podruhé během celé série dostala na 20 bodů.

Druhý set už byl čistě ve znamení Českých Budějovic. Hostující trenér Kop se snažil najít sestavu, která by dokázala Jihočechům vzdorovat, ale nebyl úspěšný. Jihostroj měl navrch a zařadil na ještě vyšší rychlostní stupeň. I proto druhý set skončil jednoznačným rozdílem 25:13 pro domácí tým, který jednoznačně držel otěže zápasu.

Odolena Voda zkrátka kvalit Jihostroje nedosahovala. Toho si byli vědomi hráči hostujícího celku ve třetím setu. Domácím se dařilo a zejména Casey Schouten byl při každém podání nebezpečný. Odolka se zatáhla do defenzivy a snažila se alespoň chytit co nejvíce balonů Jihostroje. Domácí si však dokráčeli pro zasloužené vítězství 25:14 a celý zápas ovládli výsledkem 3:0. Stejně skončila i celá série a Jihostroj může pomalu vyhlížet soupeře pro semifinále, který vzejde z dvojice Liberec – Lvi Praha.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Nečekali jsme, že celou sérii vyhrajeme bez ztráty setu. Odolena Voda se mi zdála trochu vysílená předkolem. Kromě dneška, kdy jsme občas kazili servisy, jsme podávali ve všech zápasech kvalitně. To byl hlavní klíč k úspěch.

Filip Rejlek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Já to vezmu velmi stručně. Ve všech třech zápasech jsme podávali velmi koncentrovaný výkon a náš postup do semifinále je naprosto zasloužený.

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): Víceméně celou sérii jsme byli horší na servisu a přihrávce. To rozhodlo. Máme úseky, kdy hrajeme dobře a vzápětí dostaneme dvě esa… Máme hrozné série na přihrávce a na ztrátu. Takhle se proti Budějcím hrát nedá. Gratuluju Jihostroji k postupu a přeju hodně štěstí v dalším průběhu play-off.

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): Musím pogratulovat domácím k postupu. Ukázali, v čem jsou jedním z nejlepších mančaftů v republice, protože nás během celé série k ničemu nepustili. Mrzí mě, že jsme nebyli schopni odehrát tuto sérii důstojně. Myslím, že jsme dělali, co jsme mohli, ale prostě nám nic nevycházelo. Jihostroj naprosto zaslouženě postupuje dál.